موسسه-گاما.webp

موسسه گاما : آموزشگاه برگزیده سال ۱۴۰۲

لیست بهترین آموزشگاه ویولن در بندرعباس


لیست-بهترین-آموزشگاه-ویولن-در-بندرعباس
در این مقاله چه خواهیم گفت... [ نمایش سر فصل ها ... ]

ویولن چیست؟

 • ویولن کوچکترین و بلندترین ساز در میان سازهای خانواده زهی است. ویولن به طور سنتی به عنوان یک همراه برای آواز و رقص استفاده می شود.
 • این ساز همچنین یک ساز انفرادی کلاسیک مهم است و همچنین جایگاه خود را در جلوی ارکسترها به خود اختصاص می دهد.
 • هنگام نواختن، ویولن را زیر چانه نگه می‌دارند و انگشتان دست چپ سیم‌ها را روی گردن ساز فشار می‌دهند تا در هنگام خمیدگی یا کندن سیم، صداهای مختلفی تولید شود.
 • کمان در دست راست گرفته می شود و روی سیم ها با زوایای قائم کشیده می شود تا به صدا درآید.

لیست بهترین آموزشگاه ویولن در بندرعباس تلفن و آدرس

نام مجموعه شماره تماس آدرس
آموزشگاه موسیقی عود-ویولن09179489569بندرعباس، رسالت شمالی، بین پل رسالت و رسالت 13
آموزشگاه موسیقی خورشید-ویولن07633664580بندرعباس، بلوار امام خمینی، نرسیده به سعادت
آموزشگاه موسیقی ترانهعااات-ویولن07633674754بندرعباس، بلوار امام خمینی، بین افروغ و طلوع

وب سایت بیلبورد 24 لیست بهترین آموزشگاه ویولن در بندرعباس را برای شما به همراه تلفن و آدرس فراهم کرده است جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

ویولن چگونه کار می کند؟

ویولن با ارتعاش هر ترکیبی از چهار سیم خود صدا تولید می کند. نواختن ویولن به دو تکنیک مجزا نیاز دارد که توسط دو دست نوازنده اجرا می شود.
دست چپ برای تولید گام های خاص استفاده می شود. این کار با فشار دادن سیم های ویولن در نقاط مختلف روی صفحه انگشت آن انجام می شود. این تکنیک به "توقف" معروف است.
برای ارتعاش تارها از دست راست استفاده می شود. این کار را با چیدن آنها (معروف به پیزیکاتو) یا با زدن کمان روی آنها (معروف به آرکو) انجام می دهید.

تکنیک آرکو تا حد زیادی رایج‌ترین تکنیک در ادبیات ویولن است و به هر دو حالت خمیدگی و رکوع بالا نیاز دارد.

معرفی انواع ویولن در آموزشگاه ویولن در بندرعباس

ویولن ها در بسیاری از ژانرهای موسیقی از جمله فولک، جاز، کلاسیک و پاپ محبوب هستند. انواع مختلفی از ویولن ها و اندازه ها وجود دارد که هر کدام برای صدا و هدف متفاوتی طراحی شده اند.
اولین ویولن در قرن شانزدهم اختراع شد، با سایر سازهای زهی قدمت بسیار دورتری داشت. ویولن ها ستون فقرات موسیقی کلاسیک هستند. آنها ملودی، همراهی و هیجان را فراهم می کنند.
به همین ترتیب، ویولن یک عنصر اصلی در موسیقی محلی است. آنها موسیقی را به جلو می برند و ملودی هایی را با نت های سریع خلق می کنند. اگرچه برای استاد شدن زمان می برد، اما ارزش یادگیری را دارد!چهار ساز اصلی زهی در یک ارکستر عبارتند از ویولن، ویولا، ویولن سل و باس. اینها همچنین سازهای زهی هستند که عموماً در برنامه های آموزش موسیقی دوره مبتدی در کلاس آموزش ویولن در بندرعباس تدریس می شوند و به هنر جویان این امکان داده می شود که بین آنها یکی را انتخاب کنند. با این حال، آنها به محدودیت های موسیقی ارکسترال محدود نمی شوند.
آموزشگاه ویولن در بندرعباس، یادگیری یکی از این چهار ساز مقدمه و پایه ای عالی برای ساختن آن فراهم می کند. از ویولن، ویولا، ویولن سل و باس می توان برای نواختن سبک های مختلف استفاده کرد ، از موسیقی کلاسیک گرفته تا موسیقی معاصر.بسیاری از خوانندگان و گروه های محبوب، اگر نگوییم یک ساز، از ترکیب هر چهار ساز استفاده می کنند.
تفاوت اصلی سازها در اندازه، سیم، محدوده و موقعیتی است که در آن نواخته می شود.

انواع سایزهای ویولن

انواع ویولن ها که در کلاس ویولن در بندرعباست توضیح داده خواهند شد، در اندازه های مختلف هستند تا بازیکنان در هر سنی بتوانند مدل مناسب خود را پیدا کنند. ویولن ها در هشت سایز مختلف تولید می شوند:

 • 4/4
 • 7/8
 • 3/4
 • 1/2
 • 1/8
 • 1/10
 • 1/16
 • 1/32

4/4 سایز کامل است و 14 اینچ دارد و بزرگترین است. اندازه 1/32 کوچکترین است، فقط نه اینچ طول دارد. تقریباً همه بزرگسالان از ویولن با اندازه کامل استفاده می کنند.

اندازه گیری اندازه ویولن مورد نیاز شما ساده است. طول بین گردن و وسط مچ دست چپ را اندازه بگیرید، طوری که دست خود را کاملاً دراز کرده و آنقدر بالا بیاورید که انگار یک ویولن در دست دارید.

تفاوت بین ویولن، ویولا ، ویولن سل و کنتر باس

تفاوت اندازه بین این چهار مورد حتی توسط افراد تازه کار به راحتی قابل تشخیص است. ویولن کوچکترین است و پس از آن ویولا که فقط کمی بزرگتر است و به نظر شبیه است. ویولن سل به طور قابل توجهی بزرگتر از دو مورد اول است و باس بزرگترین است.
اندازه سیم ها هم از نظر ضخامت و هم از نظر طول متفاوت است که در دامنه نت های ساز نقش دارد. برای مثال، سیم‌های کوتاه‌تر و نازک‌تر ویولن و ویولا به سازها اجازه می‌دهد تا نت‌های بالاتری را بزنند. در حالی که سیم‌های بلند و ضخیم ویولن سل و باس صدای کم و عمیقی را ارائه می‌دهند و باس می‌تواند به نت‌های یک اکتاو کامل کمتر از ویولن سل برسد.
تفاوت دیگر بین سازهای زهی موقعیتی است که آنها در آن نگه داشته می شوند. ویولن و ویولا هر دو بین شانه و چانه نوازنده قرار دارند. برای نواختن ویولن سل، نوازنده با ساز بین پاهای خود می نشیند. برای باس، آنها می ایستند یا از یک چهارپایه استفاده می کنند. یک واقعیت جالب در اینجا این است که اندازه فردی که ساز زهی را یاد می‌گیرد نباید عامل تعیین‌کننده‌ای در انتخاب ساز باشد. همه آنها در اندازه های مختلفی برای پذیرایی از افراد با اندازه های مختلف ارائه می شوند.

مدت زمان یادگیری ویولن در آموزشگاه ویولن در بندرعباس

چه یک نوازنده ویولن مبتدی باشید و چه رویای نواختن در یک ارکستر سمفونیک را داشته باشید، تبدیل شدن به یک نوازنده حرفه ای ویولن کلاسیک ایرانی به صبر و پشتکار نیاز دارد.

ویولن ساز آسانی برای نواختن نیست. با این حال، نتایج نهایی می تواند ارزش تمرین و تلاش را داشته باشد.

چگونه ویولن بزنیم؟

هر دو دست در نواختن ویولن نقش دارند، اما نوع فعالیت آنها در نواختن بسیار متفاوتی دارند. دست چپ روی سیم‌ها را فشار می‌دهد تا نت‌ها و زیر و بم‌های متفاوتی ایجاد کند در حالی که دست راست کمان را روی سیم حرکت می‌دهد تا لرزش ایجاد شود.

دست چپ :
صفحه انگشت ویولن فرت (مفتول های فلزی که وظیفه آنها مشخص کردن محل دقیق نتهای موسیقی است که نوازنده هنگام نوازندگی باید با قرار دادن انگشت خود پشت فرت نت مورد نظر را اجرا کند)ندارد.

این بدان معناست که نوازنده ویولن باید یاد بگیرد که انگشتان خود را کجا بگذارد و سیم ها را به سمت پایین فشار دهد تا نت های صحیح را ایجاد کند.

ایجاد نت های مناسب مستلزم تمرین زیاد و گوش موسیقی حرفه ای است. انگشت شست چپ برای حمایت از ویولن استفاده می شود، در حالی که چهار انگشت باقی مانده نت ها را می نوازند. نوازندگان ویولن از موقعیت های دست استفاده می کنند تا بدانند در کجای صفحه انگشت قرار دارند. موقعیت اول نزدیکترین حالت به انتهای گردن است و معمولاً همان موقعیت دست اولی است که یاد گرفته می شود.
هنگام نواختن ویولن، انگشتان دست چپ از 1 تا 4 شماره گذاری می شوند. یکی انگشت اشاره، دو انگشت وسط، سه انگشت حلقه و 4 انگشت کوچک است. برای هر موقعیت دست، هر انگشت معمولاً یک نت را روی هر سیم مستقیماً روی صفحه انگشت می نوازد.

ویبراتو هنگام نواختن یک نت، دست چپ می تواند به سرعت به جلو و عقب حرکت کند تا ویبراتو را به نت اضافه کند.

دست راست :
دست راست آرشه را کنترل می کند و به تعیین لحن، صدا و ریتم موسیقی کمک می کند. مهم است که چنگ زدن کمان را به روش صحیح و همچنین نحوه لمس کمان به نخ را یاد بگیرید.
دست زدن به کمان می تواند صدا را کاملاً تغییر دهد. سرعت مالش آرشه بر روی سیم، وزن یا قدرتی که روی سیم ها به سمت پایین رانده می شود و همچنین محل قرارگیری آرشه روی سیم ها همگی می توانند در صدای ویولن تاثیر داشته باشند.

بهترین استاد ویولن در بندرعباس

آموزشگاه های بسیاری در بندرعباس وجود دارند که دارای بهترین اساتید ویولن هستند.برای اینکه با بهترین استاد ویولن در بندرعباس آموزش ویولن داشته باشید به لیست بهترین آموزشگاه ویولن در بندرعباس مراجعه کنید.با این آموزشگاه ها تماس بگیرید و اسامی اساتید ویولن را بپرسید سپس شروع به پرس و جو در بین آشنایان و یا دوستان خود کنید و یا اینکه بر روی اینترنت اسامی آنها را سرچ کنید بخصوص اینکه امروزه اینستاگرام هم مکانی برای آموزش ویولن و معرفی بهترین استاد ویلن شده است و به راحتی میتوانید استاد مد نظر خود را بیابید.

هزینه کلاس ویولن در بندرعباس

هزینه کلاس ویولن در بندرعباس به عواملی مانند : خصوصی ، نیمه خصوصی و یا گروهی بودن کلاس آموزش ویولن ، انلاین ، آفلاین و یا حضوری بودن کلاس ، در کلاس های آفلاین استاد آموزش را به صورت ویوئو ارسال می کند.یکی دیگر از عواملی که در هزینه کلاس ویولن تاثیر گذار است میزان تخصص و حرفه ای بودن استاد شما است.

 

در صورت علاقه مندی به آموزش های گردشگری و تور لیدری می توانید به مقاله آموزشگاه گردشگری در بندرعباس مراجعه کنید.

 
تمام حقوق مادی و معنوی برای بیلبورد 24 محفوظ می باشد