موسسه-گاما.webp

موسسه گاما : آموزشگاه برگزیده سال ۱۴۰۲

لیست بهترین کلینیک کاشت مو در شهرکرد


لیست-بهترین-کلینیک-کاشت-مو-در-شهرکرد
در این مقاله چه خواهیم گفت... [ نمایش سر فصل ها ... ]

لیست بهترین کلینیک کاشت مو در شهرکرد تلفن و آدرس

نام مجموعه شماره تماس آدرس

وب سایت بیلبورد 24 لیست بهترین کلینیک کاشت مو در شهرکرد را برای شما به همراه تلفن و آدرس فراهم کرده است جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

انواع روش های کاشت مو در بهترین کلینیک کاشت مو در شهرکرد (مزایا و معایب)

‎کاشت مو به روش FUT در شهرکرد

روش جراحی یا FUT به وسیله بی حسی موضعی یک نوار پوستی بسیار کوچکتر که شامل یک فولیکول (پیاز) مو می باشد تقسیم می شود در جلوی سر به دست آورد. لبه های محل برداشت در پشت سر با بخیه های زیر خواب موها مخفی می شود. در مرحله بعدی پس از بی حسی کامل مو آن جا کاشته می شوند. زاویه و جهت این شکاف ها بسیار مهم می باشد، چون زاویه و جهتی که در زمان ایجاد شکاف به وجود می آید. زاویه رشد مو را تعیین می کند. هر گرافت مو در یک شکاف قرار داده می شود.

‎مزایای کاشت مو به روش FUT در شهرکرد

با مقایسه میان دو روش کاشت مو  ی FIT و FUT نتایج به‌دست آمده حاکی از آن است که روش FUT از بسیاری جهات مانند ایجاد جای زخم، مدت زمان خشک ‌نشدن گرافت‌ها، درصد آسیب گرافت‌ها، کیفیت گرافت‌ها از لحاظ ساختار و بافت، مدت زمان عمل، عوارض و حتی هزینه‌ ها نسبت به FIT ارجحیت دارد. سایر مزایای کاشت مو  به روش FUT به شرح زیر است :

محل کاشت مو قابل مشاهده نیست.

 • ایجاد یک خط طبیعی در جلوی سر و طبیعی بودن ظاهر آن.
 • ظاهر طبیعی موها و عدم فرورفتگی یا برجستگی پوست سر.
 • امکان برداشت موها در ناحیه‌ پشت سر و سایر نواحی مختلف بدن مانند کتف و سینه.
 • حفظ کیفیت گرافت‌ ها برای تکرار مجدد کاشت در صورت نیاز.

جهت تشخیص روش مناسب کاشت با توجه به شرایط خود می توانید با بهترین کلینیک کاشت مو در شهرکرد تماس بگیرید.

‎معایب کاشت مو به روش FUT در شهرکرد

بزرگ‌ترین ایراد کاشت مو در روش FUT ایجاد برشی بزرگ در ناحیه پشت سر است که احتمال باقی ماندن جای زخم در آن وجود دارد. از سوی دیگر کم‌شدن حجم بانک مو به‌ صورتی که در مراحل بعدی برای پیوند مجدد مو بیش از یک یا حداکثر دو بار دیگر نمی‌توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد. از معایب دیگر کاشت مو از طریق FUT میتوان به خونریزی، تورم سر و صورت و درد در محل برش و محدویت کاشت برای افرادی که پوست سرشان انعطاف پذیری کمتری دارد، اشاره کرد. 

‎کاشت مو به روش FIT در شهرکرد

روش غیرجراحی یا " FIT": در این روش به جای برداشت نوار پوستی از پشت سر با استفاده از ابزاری بسیار ظریف پیاز مو از عمق پوست برداشته شده و در قسمت جلوی سر با همان روش قبلی که ذکر شد کاشته می شود.در این روش حتما باید موهای سر را تراشید.ولی در روش جراحی معمولا نیازی به این کار نیست.در این روش خط اسکار (جوشگاه) در پشت سر به وجود نمی آید.مدت زمان روش غیرجراحی (FIT) از روش جراحی (FUT) طولانی تر است.

‎کاشت مو به روش SUT در شهرکرد

عمل پیوند مو به روش SUT نسبت به سایر روش‌های کاشت مو از قبیل FIT و FUT روشی جدیدتر است که اکثر مراحل آن از برداشت گرفته تا کاشت فولیکول‌های مو بدون دخالت دست و از طریق دستگاه‌های اتوماتیک تحت نظر پزشک متخصص انجام می‌گیرد.

در کاشت مو از طریق روش SUT، پیاز مو به ‌صورت دستی و با پانچ معمولی برداشت و کاشت نمی‌شود بلکه ابزار برداشت و کاشت مو با استفاده از پانچ لیزری است. با پانچ لیزری فولیکول‌های مو به‌صورت گروهی یا دانه‌ای از بانک مو معمولا در پشت سر فرد، جدا شده و سپس فریز می‌شوند و درنهایت به نواحی کم‌مو یا طاس انتقال می‌یابد. در روش SUT به‌دلیل فریزشدن فولیکول‌های مو، تا زمان کاشت از تخریب آنها جلوگیری می‌شود.

‎کاشت مو به روش BHT در شهرکرد

در این روش کاشت، از موهای بدن فرد (موی سینه، کتف، ران و...) برداشت می شود و بر روی سر وی عمل کاشت انجام می دهند. اما با توجه به متفاوت بودن موی سر با سایر موهای بدن این روش به تنهایی انجام نمی گیرد و نام دیگرش روش مکمل است.

البته روشBHT برای همه افراد بهترین گزینه کاشت مو نیست. این روش برای اشخاصی جواب می دهد که بانک موی کافی بر روی سر خود ندارند. پزشک متخصص ویژگی هایی از قبیل جنس، ریشه و هم چنین حالت قرارگیری موهای بدن را نیز مورد ارزیابی قرار می دهد.

‎اما بهترین روش کاشت مو برای هر فرد کدام است؟

 1. در صورتی که بیمار تمایل ندارد موهایش را از ته بزند، روش FUT می تواند بهترین گزینه برای وی باشد.
 2. اگر فرد تصمیم ندارد برای ابرو ، ریش و ... یا جایی که برای کاشت، مقدار موی کمی لازم دارد، کاشت انجام دهد بهترین روش کاشت مو می تواند FIT باشد.
 3. برای افرادی که ناحیه جلوی سرشان خالی است و خط موی جلوی سر ندارند، بهترین روش FUT است. کاشت مو در این روش با ظرافت بیشتری صورت می گیرد.
 4. چنانچه در یک جلسه، مو با تراکم زیاد لازم باشد FUT بهتر جواب می دهد.
 5. علاوه بر این باید توجه داشت که مدت زمان مورد نیاز در روش FIT نسبت به روش FUT بیشتر است.

برای تصمیم گیری بهتر حتما با پزشک متخصص کاشت مو با بهترین کلینیک کاشت مو در شهرکرد مشورت کنید.

‎مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو در شهرکرد

‎مراقبت های قبل از کاشت مو 

 1. عدم مصرف مشروبات الکلی ، سیگار
 2. داروهای مسکن و ضد درد مانند: قرص آسپیرین، بروفن، استامینوفن،داروهای ضدانعقاد خون مثل وارفارین و هپارین، سیر خوراکی
 3. قبل از مراجعه فرد باید سر خود را با شامپو به طور کامل چند بار بشوید، وعده غذای قبل از پیوند مو بهتر است مختصر ولی مقوی باشد،از نوشیدن مایعات زیاد،همچنین چای، قبل از کاشت مو خودداری شود.
 4. قبل از انجام کار زیورآلاتی مانند:انگشتر،گردنبند،النگو، گوشواره و ساعت خود را به ‌دلیل اثر داروهای بی‌حسی و استرس عمل دربیاورید.

نکته: رانندگی بلافاصله پس از کاشت مو به صلاح بیمار نیست.

‎مراقبت‌های پس از کاشت مو

 • توصیه می‌شود کمپرس یخ را روی پانسمان موجود در منطقه کاشت در قسمت جلوی سر قرار داده، ساعتی یکبار، هر نوبت ۲۰ دقیقه، بلافاصله پس از اتمام کاشت مو تا وقت خوابیدن در روز اول مفید می باشد. 

 • مرطوب نگه داشتن محل برداشت مو در پشت‌سر در طول روز و شب به مدت دو هفته. 
نکته:لازم به ذکر است بدانید که،کمپرس با حوله گرم و خیس یا اسفنج مرطوب وگرم برای این منظور مفید است. گرم و مرطوب نگه داشتن موضع برداشت مو کمک به بهبود سریع‌تر زخم‌ها کرده و اسکار(جوشگاه) محل برداشت نیز کمتر مشخص خواهد شد. 

 • در دو هفته اول پس از کاشت مو بهتر است که فرد از خم کردن سر خود در جهت رو به جلو خودداری کند،زیرا با این کار به پوست پشت‌سر کشش بیشتری وارد می شود،بنابراین امکان برجای گذاری جوشگاه (اسکار) محل برداشت مو در پشت سر افزایش می‌یابد. 

 • بهتر است که پس از کاشت مو چند روز اول را در منزل استراحت کرده و در چند شب اول هنگام استراحت دو بالش نرم طوری زیر سرقرار داده شود که فرد به حالت نیمه نشسته بخوابد. 
برای یک هفته از انجام اعمالی که ممکن است باعث خو‌ن‌ریزی در محل کاشت مو شود اکیدا خودداری شود مانند: کارهای سنگین که نیاز به زور زدن و فشارآوردن زیاد دارد، حرکات سریع و سرفه‌های شدید و خم شدن زیاد در حالت ایستاده مانند بستن بندکفش یا برداشتن اجسام از روی زمین.
 • 
 بیمار باید،روز بعد از پیوند مو جهت برداشت پانسمان سر به پزشک متخصص در کلینیک کاشت مو در شهرکرد مراجعه کند.پس از شست ‌وشوی اولیه در کلینیک لازم است که محل کاشت مو روزانه با شامپوی بچه به صورت ملایم و با فشارکم شسته شود. 
نکته: شستن مرتب سر به خصوص در منطقه کاشت از اهمیت زیادی برخوردار است و برخلاف تصور بیماران اگر به درستی انجام شود نه تنها موجب بیرون آمدن موهای کاشته شده نخواهد شد بلکه باعث زدوده شدن لکه‌های خون، بتادین، دَلَمه و سایر آثار به جا مانده از جراحی نیز شده و خارش احتمالی پس از کاشت مو را نیز کاهش می‌دهد.
 • 
اگر بیمار سرش را خوب بشوید 3 الی 4 روز بعد از عمل، منطقه کاشت مو کاملا تمیز بوده فقط کمی قرمز و ملتهب است. 
درصورت عدم شست ‌وشوی کافی منطقه کاشت مو پراز پوسته، شوره و چربی است و بنابراین احتمال دارد که بعدا دچارجوش‌های چرکی و کیست مویی شود که درمان آنها بسیارسخت است و احتمال آسیب رسیدن به موهای کاشته شده نیز می‌رود. 

 • معمولا 1 الی 2 هفته زمان می‌برد تا قرمزی و التهاب سربهبود پیدا کند. برای پوشاندن محل کاشت می‌توان از کلاه معمولی استفاده کرد. 
نکته:کلاه باید لبه‌دار، ازجنس پارچه‌ای قابل شست‌ وشو، نرم و تا حدامکان گشاد بوده به طوری که با موهای کاشته شده تماس نداشته باشد. کلاه را باید هرروز شست.
 • 
در محل کاشت مو،کبره هایی وجود دارد که باید روزانه به طور ملایم شست و شو انجام گیرد.این کبره ها خود به خود بعد از چند روز افتاده،بنابراین از کندن و دستکاری آنها کاملا خودداری کنید.
 • 
 به مدت یک هفته فعالیت بدنی و همچنین ورزش ممنوع است،اما بعد از دو هفته می توان ورزش را شروع کرد.قراردادن منطقه کاشت مو در معرض هوای آزاد و نور ملایم خورشید بسیار مفید است. 
نکته:بعد از کاشت موی طبیعی مرخصی از محل کار لازم نیست، معمولا مشکل خاصی پیش نمی‌آید و فرد می‌تواند یک تا دو روز بعد به سرکارش باز گردد. 

 • به‌طور کلی دو هفته پس از انجام کاشت مو،همه چیز به حالت طبیعی بازمی‌گردد. به این معنی که شست‌وشوی سر به صورت عادی و با فشار معمولی آب انجام شده و فعالیت‌های روزمره و ورزشی فرد نیز عادی می‌شود.

‎تراکم در کاشت مو

در کاشت موی طبیعی یکی از نکاتی که باید رعایت شود و اصلی ترین نکته به عمل می آید،میزان تراکم است. معمولا در یک جلسه که کاشت مو انجام می شود،بین 20 تا 30 گرافت مویی و یا 50 تا 60 سانتی متر مو در هر سانتی متر مربع از طاسی سر کاشت شده که این عمل باعث پرپشتی موها می شود،به خصوص اگر هر تار موی بیمار ضخیم باشد.

در اغلب موارد سطح طاسی جلوی سر که بسیار کوچک است و روند ریزش در این قسمت ثابت باقی می ماند از بانک موی پشت سر هم می توان تراکم کاشت را افزایش داد. اما در مواردی که موهای شخص بیمار بسیار نازک باشد تا 50 گرافت مویی در هر سانتی متر مربع می توان،تراکم کاشت را افزایش داد. موهای افزوده شده نتیجه عمل کاشت را زیباتر می کند و بسیار قابل قبول بیمار واقع می شود.

‎سوالاتی در مورد کاشت مو

آیا موهايي كه به روشهای طبیعی (MFIT /FUT/FIT) کاشت می شوند دائمی هستند؟ ریزش موها چگونه است؟

بله، اين موها کاملا دائمي هستند و ریزش آن ها مانند ریزش موهای قبل نخواهد بود.اين موها از پشت سر معروف به ناحیه امن در برابر ریزش برداشته مي شوند. موهاي پشت سر به دليل عدم وجود گيرنده های هورمون DHT دارای ريزش نيستند و در برابر ریزش با الگوی مردانه مقاوم هستند.

نکته: در حقیقت یکی از موارد ضمانت کاشت مو طبیعی دوام دائمی موهای مقاوم در برابر نارسایی های ژنتیکی در پشت سر می باشد.

 1. آيا قبل از کاشت مو،باید تمام موها كوتاه يا تراشيده شود؟ بله ، به دلیل خطر عفونت و سهولت در برداشت در همه روش های کاشت مو باید موها ماشین شود.
 2. کاشت مو به روش FIT بهتر است یا FUT ؟ هر بیمار ممکن است کاندید مناسبی برای یک روش باشد.
 3. آيا در محل کاشت موها،اثر زخم سوراخ ها باقی خواهد ماند؟ خیر، با پیشرفته شدن تکنولوژی، کاشت طبیعی مو و ورود ابزارهای ظریف تنها شکافی،به اندازه بیرون آمدن افشانه های مو بر روی پوست ایجاد می شود و اثر دیگری از خود باقی نمی گذارد.

نکته: موهای کاشته شده کاملا با سایر موهای موجود مشابهت داشته و قابل تشخیص نخواهد بود.

‎باورهای غلط در مورد کاشت مو

کاشت مو یک تکنیک جراحی با نتایج دائمی است. اگر پس از جراحی احساس کردید که این عمل برای شما مناسب نیست، خیلی دیر شده است. بهترین راه این است که اول تحقیقات خود را انجام دهید و فقط پس از اطمینان از مناسب بودن این روش و انتخاب پزشک خوب، به سمت این جراحی بروید. در مورد چگونگی انتخاب جراح کاشت مو مناسب در کلینیک کاشت مو در شهرکرد تحقیق کنید.

کاشت مو بهتر است زمانی انجام گیرد که ریزش مو تازه شروع شده باشد. همین امر موجب می گردد کسی متوجه ریزش موها نشود. اما کاشت مو کم کم تثبیت می شود و حدود یک سال طول می کشد تا کاملاً خودش را نشان دهد. اگر کاشت مو خیلی زود انجام گرفته باشد، ( مثلا وقتی هنوز به آن نیاز نداشته باشید) کسی متوجه نتایج نمی شود و انجام آن اتلاف وقت و هزینه است. به علاوه، ممکن است باعث افزایش سرعت ریزش موها شود.

بهتر است عمل کاشت مو را در کلینیک کاشت مو در شهرکرد تا جوان هستید انجام دهید. اما بدانید که به طور کلی شانس موفقیت در پیوند مو و رضایت بیمار در افراد مسن بیشتر از جوانان است. وقتی موها شروع به ریزش می کنند، در جوانی هنوز الگوی ریزش مشخص نیست و امکان گسترش آن در آینده زیاد است. همچنین نمی توان دوام بخش های دهنده را تعیین کرد.

‎چه معیارهایی برای نتایج کاشت مو حائز اهمیت است؟

هدف از کاشت مو برای بهتر شدن ظاهر افراد است اما برای هر فرد معانی مختلفی دارد. گاهی اوقات فرد با انجام دادن کاشت مو اعتماد به نفس بیشتری در رابطه با بالا بردن میزان توانایی و رقابت در کار و حرفه و سایر مسائل شخصی خود به دست می آورد.

بیشتر سوالاتی که افراد متقاضی برای کاشت مو برایشان به وجود می آید و بین پزشک متخصص و بیمار مطرح می شود از این قبیل سوالات است:

 1. بعد از کاشت مو چه مدت طول می کشد به نتایج نهایی برسم؟
 2. آیا کاشت موی من تا آخر عمر دوام می آورد؟
 3. پس از کاشت مو ظاهرم چگونه به نظر می آید؟

در عمل کاشت مو در بهترین کلینیک کاشت مو در شهرکرد نتایج و پیوند مو در هر فرد متفاوت است به علاوه سن، جنسیت بیمار " مونث،مذکر"، نوع طاسی، جنس، رنگ مو و ویژگی های آناتومیک، ژنتیکی، فیزیولوژیک بسیار تاثیر گذار است. پزشک متخصص کاشت مو  تکنیک ها و روش هایی را برای پیوند مو انتخاب می کند، که این تکنیک و روش در هر فرد بسیار متفاوت است.

به همین صورت تفاوت زیادی در نوع تکنیک ها وجود دارد که باعث می شود در ظاهر هر فرد این تفاوت ها به چشم آید. برای مثال یک بیمار با حداکثر تراکم مو، با وسعت کم تر و بیمار دیگر به تراکم کمتر و وسعت بیشتر پیوند مویی نیاز دارد.

برای انجام دادن کاشت مو،قسمتی از پوست سر که در معرض طاسی اندروژنتیک نیست برداشته می شود که به این بخش ناحیه اهدا کننده نامیده می شود و مویی که از بخش ناحیه اهدا کننده گرفته می شود موی اهدا کننده نام داريد. 

‎در کلینیک های کاشت مو، پزشک فرد را معاینه کرده و پس از بررسی ها و یا آزمایش های اولیه، دلایل ریزش موی ابرو و یا ریزش موهای سر را ارزیابی و بهترین روش مقابله با این مشکل - که معمولا کاشت مو است - را به وی معرفی می کند. اما پیش از کاشت مو دربهترین کلینیک کاشت مو در شهرکرد، فرد داوطلب باید اقدامات خاصی را انجام دهد تا بدن و پوست سر را آماده کند.

به این ترتیب کاشت مو، بهتر جواب خواهد داد و برای فرد در زمان انجام این عمل و بعد از آن مشکلی پیش نخواهد آمد.

ده نکته ای که باید پیش از مراجعه به کلینیک کاشت مو در شهرکرد در نظر بگیرید 

توجه به این نکات تاثیر بسیار زیادی در نتیجه نهایی و حفظ سلامت و رضایت شما خواهد داشت. 

‎1) بررسی اینکه آیا اصلا به کاشت مو نیاز دارید؟

‎اینکه آیا شما واقعا به کاشت مو نیاز دارید یا نه، مسئله ای است که البته تشخیص آن به پزشک و متخصص کاشت مو بستگی دارد. معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی سر به صورت ارثی شده اند، روش های کاشت مو تجویز می شود. به ویژه کاشت مو به روش Sut که جدیدترین و بهترین روش کاشت مو در بهترین کلینیک کاشت مو در شهرکرداست. در مواردی که فرد به اندازه کافی هنوز مو بر سر دارد و ریزش مو شدید نشده و یا سن و سالش مناسب است، از روش هایی مانند روش prp و یا مزوتراپی می توان استفاده کرد که البته مجددا تاکید می کنیم تشخیص اینکه کدام تکنیک و روش مناسب است بر عهده پزشک است نه خود فرد.   

‎2)  بررسی دلایل ریزش مو

‎دلایل زیادی برای ریزش مو وجود دارد ولی در بسیاری از مردان، دلیل ریزش مو و طاسی سر، ارثی و یا داشتن تغذیه نامناسب، استرس و فشارهای روحی به آنهاست. لذا در این زمینه باید فرد موارد تعیین کننده و مهم در این زمینه را با مشورت پزشک در نظر بگیرد.

 ‎3) توجه به سن مناسب برای کاشت مو

‎کاشت مو سن خاص خود را دارد و معمولا در سنین زیر 23 سال، انجام این عمل توصیه نمی شود و اغلب صورت نمی گیرد.

مسئله دیگر در زمینه سن داوطلبان کاشت مو در کلینیک کاشت مو در شهرکرد این است که چگونه بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر می گذارد. ممکن است افرادی که سن بالایی داشته باشند، پس از عمل همچنان در نواحی دیگر سر دچار ریزش باشند هر چند که این مسئله معمولا کمتر پیش می آید اما بهر حال متخصصین کاشت مو باید این مسئله حیاتی را هنگام طراحی فرم موهایی که قرار است کاشته شوند را در نظر بگیرند.  

‎4) جایگزین های کاشت مو

‎از روش های درمان ریزش مو، می توان به ترمیم مو به روش HRT و استفاده از پکیج تقویتی PRP ، مزوتراپی، ویتامین درمانی و لیزرتراپی استفاده کرد توجه داشته باشید استفاده از داروهایی همانند ماینوکسیدیل به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا در طولانی مدت با قطع مصرف این داروها، مجددا ریزش موها شروع می شود. بنابراین باز هم نظر پزشک متخصص کلینیک کاشت مو شهرکرد و اینکه کدام درمان برای ریزش فعلی موهای شما بهتر است، مهم است. 

‎5) تحقیق درباره هزینه کاشت مو

‎بسیاری از داوطلبان درباره قیمت کاشت مو، تحقیق می کنند و برخی از آنها متاسفانه فقط به دنبال جایی هستند که با کمترین هزینه کاشت مو به روش Sut (و یا تکنیک ها و روش های دیگر) بتوان در آنجا از این خدمات استفاده کنند.

در صورتی که باید توجه داشته باشید که ممکن است برای یک کاشت مو، تعدادی زیادی از پرسنل آن کلینیک شامل تکنیسین ها و پرستاران، گاهی حتی بیش از 10 نفر مشغول کار بر روی سر آن فرد شوند تا به بهترین نحو ممکن، عمل کاشت مو صورت بگیرد. علاوه بر این مسئله، تجهیزات و دستگاه های بکار رفته در عمل کاشت مو و همچنین هزینه های جانبی آنها را هم به این لیست اضافه کنید.

حال متوجه خواهید شد که چرا این گونه عمل ها وقتی در بهترین مرکز کاشت مو انجام شوند، هزینه ها چندان پایین نیست. اما در عوض نتایج ماندگار و با دوام آنها در دراز مدت مسلما ارزش آنرا دارد و می تواند شما و سایر افرادی که به آن کلینیک کاشت مو در شهرکرد مراجعه کرده اید را راضی نگه دارد.

 ‎6) تحقیق در مورد میزان مهارت و تجربه تیم درمانی و پزشکی کاشت مو

‎موفقیت عمل تا حد زیادی بستگی به تجربه و میزان مهارت تیم پزشکی کاشت مو دارد. مسائل مختلفی در این میان اهمیت دارد، از جمله میزان راحتی بیماران و دستورالعمل های دقیقی که پیش و یا بعد از پیوند مو به آنها داده می شود، تکنیک های جداسازی گرفت ها و فولیکول مو و سپس شیوه صحیح کاشت آنها در این زمینه اهمیت دارند. 

‎7) دقت در انتخاب روش کاشت مو

‎اینکه از کدام تکنیک کاشت مو برای درمان طاسی سر و یا متوقف کردن ریزش موها استفاده شود، مهم است. قبلا روش هایی مانند کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT مورد استفاده قرار می گرفتند که تنها تفاوت آنها نوع برداشت گرفت های مو از ناحیه اهدا کننده (معمولا در پشت سر) بود.

این تکنیک ها امروزه قدیمی شده اند و هر یک عوارض زیادی بعد از عمل داشتند از جمله نیاز به استراحت طولانی، خونریزی، جای زخم و بخیه، تورم و پانسمان طولانی، مراجعات مکرر و عدم امکان شستشوی موها تا چند روز و غیره... در حال حاضر روش کاشت مو SUT و کاشت مو FUE بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو در دنیا محسوب می شوند که به صورت انحصاری و برای اولین بار توسط کلینیک موی رنسانس وارد ایران گردید. 

‎8) آگاهی از عوارض بعد از عمل و ریسک کاشت مو

‎معمولا کاشت مو به روش SUT یک روش تضمین شده و درصد موفقیت آن نزدیک به صد در صد است و بر خلاف روش های قدیمی که برخی از آنها را نام بردیم، به هیچ وجه ریسک نیست و خوشبختانه عوارض خاصی هم ندارد و داوطلبانی که از این روش برای برگرداندن موهای از دست رفته آنها استفاده شده، همگی راضی بوده اند و براحتی پس از انجام آن فردای روزه کاشت موهای خود به محل کار خود برگشته اند.

‎اما اگر قصد استفاده از روش های دیگر کاشت مو مانند FUT و FIT و... را دارید لازم است از تمام عوارض و ریسک های پس از جراحی آگاه باشید. برخی از عوارض کاشت مو موقتی هستند مانند: تورم ، سردرد ، سوزش و   برخی نیز ممکن است بصورت دائمی باشند مانند بجا ماندن خط باریک اسکار در روش کاشت مو FUT. بهرحال آگاهی از تمام جوانب و مشورت با متخصصان کلینیک رنسانس می تواند آگاهی شما را تا حد زیادی بالا ببرد و در تصمیم گیری کمکتان نماید. 

‎9) آگاهی از اینکه پس از چه مدتی بعد از عمل می توانیم به سر کار برگردیم؟

‎اینکه بدانید پس از کاشت مو در بهترین کلینیک کاشت مو در شهرکرد تا چه مدتی باید استراحت کنید از جمله موارد مهمی است که باید قبل از عمل از پزشک خود سئوال نمایید. قبلا لازم بود که فرد چند روز استراحت کند ولی در حال حاضر در روش SUT نیازی به استراحت طولانی نیست و فردی که کاشت مو بر روی سرش انجام شده فردای روز کاشت مو می تواند به محل کار یا محل تحصیل خود برگردد. 

‎10) درصد موفقیت عمل کاشت مو چقدر است؟

‎در مورد داوطلبانی که در کلینیک با این تکنیک کاشت مو بر روی آنها انجام شده است، چیزی در حدود بیش از  98% آنها، گرفت های کاشته شده به خوبی رشد کرده و جایگزین موهای از دست رفته و ریخته شده اند.

بطوری که مدتی پس از پیوند مو، براحتی بدون هیچ اثری، این تارهای مو بطور طبیعی رشد کرده و ماندگار تا آخر عمر می باشند و افراد احساس بسیار خوبی از این مسئله دارند. آگاهی از درصد موفقیت عمل کاشت مو می تواند از استرس شما کاسته و تصمیم گیری را برایتان راحتتر نماید.

تمام حقوق مادی و معنوی برای بیلبورد 24 محفوظ می باشد