موسسه-گاما.webp

موسسه گاما : آموزشگاه برگزیده سال ۱۴۰۲

لیست بهترین آموزشگاه آموزش گیتار در مشهد


لیست-بهترین-آموزشگاه-آموزش-گیتار-در-مشهد
در این مقاله چه خواهیم گفت... [ نمایش سر فصل ها ... ]

 اگر می خواهید نواختن گیتار را یاد بگیرید، ممکن است ندانید از کجا شروع کنید.وسوالاتی از قبیل بهترین راه برای یادگیری گیتار چیست؟ آیا می توانم گیتار را در خانه یاد بگیرم یا به مربی نیاز دارم؟ این مقاله را دنبال کنید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

لیست بهترین آموزشگاه آموزش گیتار در مشهد تلفن و آدرس

نام مجموعه شماره تماس آدرس
آکادمی موسیقی سکوت۰۵۱۳۸۳۸۴۳۸۳ مشهد، احمدآباد، بلوار احمد آباد، بین عدالت و کلاهدوز
آموزشگاه موسیقی عارف مشهد-آموزش گیتار۰۵۱۳۸۵۳۳۲۲۹مشهد، احمد آباد، بلوار ملاصدرا، بلوار بعثت
آموزشگاه موسیقی ادوار-آموزش گیتار۰۵۱۳۸۹۳۵۲۶۰مشهد، اقبال، خ. صیاد شیرازی پنجم

وب سایت بیلبورد 24 لیست بهترین آموزشگاه آموزش گیتار در مشهد را برای شما به همراه تلفن و آدرس فراهم کرده است جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

آموزش انواع گیتار در آموزشگاه آموزش گیتار در مشهد

 1. آموزش گیتار آکوستیک
 2. آموزش گیتار الکتریک
 3. آموزش گیتار کلاسیک

آموزش گیتار آکوستیک در آموزشگاه آموزش گیتار در مشهد

 • گیتار آکوستیک در انواع موسیقی از کلاسیک تا راک اند رول، بلوگراس و فولک استفاده می شود.
 • داری شش سیم که می تواند فولادی یا نایلونی باشد.
 • سیم‌های نایلونی معمولاً برای سبک‌های موسیقی کلاسیک و مرتبط استفاده می‌شوند.
 • سیم های های فولادی معمولا برای اکثر سبک های دیگر استفاده می شود.
 • گیتار آکوستیک معمولاً انتخابی برای اکثر گیتاریست های مبتدی است. آنها متعادل ترین نوع گیتار از نظر صدا، قابلیت پخش هستند و برای درک مفهوم اساسی نواختن گیتار به زمان کمتری نیاز دارند.

آموزش گیتار الکتریک در آموزشگاه آموزش گیتار در مشهد

 • این ساز به ابزاری تبدیل شده است که می تواند صداها و سبک های زیادی را در ژانرهای مختلف از پاپ و راک گرفته تا موسیقی محلی، موسیقی کانتری، بلوز و جاز داشته باشد.
 • گیتار الکتریک به عنوان یک جزء اصلی در توسعه بلوز الکتریک، راک اند رول، موسیقی راک، موسیقی هوی متال و بسیاری دیگر از ژانرهای موسیقی عمل کرده است.

آموزش گیتار کلاسیک در آموزشگاه آموزش گیتار در مشهد

 • گیتار کلاسیک که گاهی به آن گیتار اسپانیایی نیز گفته می‌شود، دارای سیم‌های نایلونی است که به آن لحن گرم و ملایمی می‌دهد.
 • علاوه بر موسیقی کلاسیک، این گیتارها عمدتاً در موسیقی فلامنکو مورد استفاده قرار می‌گیرند، اگرچه گیتارهای فلامنکو هم از نظر ساختار(از چوب سبک‌تر و نازک‌تر ساخته می‌شوند) و هم از نظر لحن متفاوت هستند.

بهترین راه برای یادگیری گیتار چیست؟

حقیقت این است که هیچ میانبر یا جایگزینی به جز ایجاد یک برنامه تمرینی منظم وجود ندارد.یکی از مهمترین چیزهایی که نوازندگان گیتار مبتدی باید بدانند این است که باید صبور باشند.

حتی بهترین گیتاریست ها یک شبه عالی نمی شوند. مهم است که هر هفته زمانی را اختصاص دهید - حتی اگر هر روز چند دقیقه باشد - بنشینید و آکوردها، مقیاس‌ها و تکنیک‌های مربوط به نواختن گیتار را تمرین کنید.

در حالی که تمرین منظم هنگام شروع نواختن گیتار ضروری است، هنوز هم راه‌هایی وجود دارد که یادگیری نواختن گیتار را تا حد امکان آسان (و سرگرم کننده) می‌کند.

برای یاد گیری گیتار می توانید در بهترین آموزشگاه آموزش گیتار در مشهد مراجعه کنید و یا اینکه از ویدئو های آماده ای که بر روی سایت ها است استفاده کنید.

5 نکته ابتدایی برای یادگیری نواختن گیتار برای مبتدیان

1. با اصول نواختن گیتار شروع کنید 

اولین قدم ها همیشه سخت ترین هستند. اما قبل از اینکه بتوانید راه بروید باید خزیدن را بیاموزید.

اگر تصمیم به یادگیری نواختن گیتار در منزل دارید و یا اینکه تصمیم دارید به صورت حضوری در کلاس‌های گیتار در بهترین آموزشگاه آموزش گیتار مشهد شرکت کنید، یادگیری اصول اولیه و تمرین آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا تکنیک‌های پیشرفته‌تری را طی کنید.

ممکن است به اندازه نواختن اولین تک نوازی یا زدن آکوردهای آهنگ مورد علاقه تان هیجان انگیز نباشد، اما چیزهای کوچکی مانند یادگیری نام سیم ها و قسمت های مختلف گیتار می تواند به شما در ایجاد آشنایی بیشتر با این ساز کمک کند.

در اینجا چند اصول اولیه آموزش گیتاردر آموزشگاه گیتار در مشهد را برای شما بیان خواهیم کرد :

نحوه تنظیم گیتار

نحوه استفاده از تیونر گیتار را یاد بگیرید و مطمئن شوید که سیم های شما به درستی کوک شده اند. قسمت های مختلف ساز خود را درک کنید و تجربه کنید که این موارد کوچک چگونه بر صدای گیتار شما تأثیر می گذارد.

نحوه به خاطر سپردن ترتیب سیم ها و نام ها آنها 

 • یادگیری نام سیم ها و ترتیب ظاهر شدن آنها بر روی گیتار می تواند به شما در شناسایی آهنگ ها و نت ها کمک کند. ساده ترین راه برای شروع به خاطر سپردن نت ها و سیم های گیتار با کلمات اختصاری است.
 • شش سیم یک گیتار را می توان به ترتیب نزولی یا صعودی در نظر گرفت. ضخیم ترین رشته سیم 6 نام دارد.
 • در تنظیم استاندارد گیتار، این تنظیم روی E تنظیم می شود و اغلب به عنوان "سیم E پایین" نامیده می شود، یعنی پایین ترین نتی که می توانید بنوازید.
 • سپس با حرکت به سمت پایین فرت، سیم پنجم (سیم A) روی A، سیم چهارم (سیم D) روی D، سیم سوم (سیم G) روی G، سیم دوم (سیم B) کوک می شود. روی B و سیم اول (سیم E بالا) روی E کوک می شود.
  یکی از پرکاربردترین ترفندها برای به خاطر سپردن نام سیم ها، ایجاد یک عبارت به یاد ماندنی است که در آن حرف اول هر کلمه مخفف نام هر یک از سیم های گیتار باشد.

چگونه از پیک گیتار استفاده کنیم

 • نگه داشتن یک پیک به درستی می تواند به شما کمک کند صدای بسیار دلپذیرتری ایجاد کنید. درک بیشتر در مورد صداهای مختلف به دست آمده با پیک هایی با ضخامت های متفاوت نیز می تواند به شما کمک کند تا بشنوید که چگونه انتخاب یک پیک مناسب می تواند بر آهنگ گیتار شما تأثیر بگذارد.
 • ممکن است بی‌معنا به نظر برسد، اما برای گیتاریست‌های تازه‌کار، روش صحیح نگه‌داشتن پیک گیتار یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که باید یاد بگیرند.
 • انگشت اشاره و شست خود را به آرامی کنار هم قرار دهید سپس سه انگشت دیگر خود را به سمت کف دست خود ببندید.
 • به سادگی پیک را بین انگشت شست و لبه بیرونی انگشت اشاره بلغزانید، به طوری که انگشت اشاره به سمت پایین به سمت نوک انگشت اشاره شود بدون اینکه از آن خارج شود.
 • پیک را محکم نگه دارید، اما نه خیلی محکم.
 • باید مقدار زیادی انگشت شست در بالای پیک وجود داشته باشد تا از جابه‌جایی آن در حین بازی جلوگیری شود - اگر در حال ضربه زدن هستید، می‌خواهید بخش بزرگ‌تری از پیک در معرض دید قرار گیرد.

نحوه نواختن نت روی گیتار 

 • یکی از اولین چیزهایی که به عنوان آموزش گیتار مبتدی یاد می گیرید این است که یاد بگیرید انگشتان خود را کجا روی فرت بورد قرار دهید تا مطمئن شوید که نت به وضوح زنگ می زند.
 • فرت یک قطعه سیم فلزی است که در زیر سیم های گیتار شما قرار دارد. این سیم ها به فرت برد گیتار شما متصل می شوند و تا انتهای گردن کشیده می شوند. به طور معمول، بین 19 تا 24 فرت روی یک گیتار وجود دارد، اگرچه برخی از گیتارهای سفارشی می توانند حتی فرت های بیشتری نیز داشته باشند.
 • شنیدن واضح نت ها کلید شناسایی نت ها و یادگیری نحوه نواختن گیتار است.
 • نواختن نت های تک به شما کمک می کند تا قبل از اینکه به یادگیری آکوردها بروید، قدرت و مهارت در انگشتان خود ایجاد کنید.

چگونه مانند یک حرفه ای ضربه بزنید 

 • موارد کوچکی مانند شل نگه داشتن مچ دست در حین ضربه زدن نه تنها می تواند به شما در دستیابی به سبک روان تری از بازی کمک کند، بلکه می تواند به کاهش درد یا سفتی بعد از یک جلسه تمرین نیز کمک کند.

آموزش نواختن آکورد گیتار در آموزشگاه آموزش گیتار در مشهد

 • یادگیری نواختن آکورد گیتار یکی از اجزای اساسی آموزش گیتار است. حتی اگرهنوز نمی‌توانید تک‌ نوازی گیتار بزنید، گیتاریست‌های مبتدی می‌توانند به راحتی چند آکورد ساده را یاد بگیرند و آهنگ‌های مورد علاقه‌شان را به صورت ریتم های کنار هم بنوازند.

2. چگونه گیتار مناسب بخریم ؟

 • چه در حال آموزش نواختن یک گیتار آکوستیک یا یک گیتار الکتریک باشید، یا تصمیم بگیرید نحوه نواختن گیتار باس را بیاموزید، یافتن ساز مناسب ضروری است.
 • خرید اولین گیتار یک تجربه هیجان انگیز برای نوازندگان جدید است. و در حالی که ممکن است وسوسه شوید که یک گیتار را بر اساس ظاهر انتخاب کنید، مهم است که هنگام انتخاب گیتار مناسب، عوامل مختلفی را در نظر بگیرید.
 • عواملی که در انتخاب یک گیتار مناسب باید در نظر بگیرید : بودجه شما برای هرید گیتار ، چپ دست یا راست دست بودن شما، اینکه دستان کوچکی دارید یا خیر، فیزیولوژی شما و...
 • برای یافتن بهترین گیتار که مناسب شما باشد میتوانید از استاد خود در بهترین آموزشگاه آموزش گیتار در مشهد راهنمایی بگیرید.

3. یک محیط یادگیری ایده آل ایجاد کنید

 • یکی از اولین قدم ها در مسیر شما برای نواختن گیتار، ایجاد محیطی است که شما را به تمرین وامی دارد. اگر در خانه گیتار یاد می‌گیرید، ایجاد یک فضای تمرین راحت برای اینکه بخواهید بیشتر بنشینید و بنوازید، کلید اصلی است.
 • هنگام انتخاب بهترین آموزشگاه آموزش گیتار در مشهد به محیطی که نواختن گیتار در آن آموزش داده می شود قبل از ثبت نام توجه کنید.

4. ایجاد مهارت با یادگیری آهنگ

 • یادگیری نواختن نت و آکورد مطمئناً از اصول آموزش موسیقی شماست. اما بهترین راه برای یادگیری گیتار این است که این تکنیک ها را در حین یادگیری یک آهنگ جدید به کار بگیرید.

5. یادگیری نواختن گیتار با گوش!!

 • تمرین مداوم و تکرار نت ها و آکوردهای مختلف می تواند به شما کمک کند تا گوش خود را توسعه دهید و یاد بگیرید که نت ها و الگوهای نوازندگی خود را به درستی شناسایی کنید.
 • یادگیری نواختن گیتار زمانی آسان‌تر می‌شود که بتوانید تشخیص دهید کدام نت‌ها در یک آهنگ هستند.
 • اگرچه یادگیری نواختن با گوش ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما با تمرین مداوم و گوش دادن فعال به موسیقی برای به کارگیری دانش موسیقی خود، بهتر می‌توانید آهنگ‌ها را به مرور زمان از طریق گوش دریافت کنید.
 • با گذشت زمان، همانطور که پیشرفته تر می شوید، می توانید از این دانش برای نواختن تک نوازی گیتار در آهنگ های مورد علاقه خود استفاده کنید یا شروع به ساخت تک نوازی گیتار خودتان کنید.

 

در صورت علاقه مندی به آموزش بازارهای مالی و ارز دیجیتال می توانید به مقاله لیست بهترین آموزشگاه ارز دیجیتال در مشهد مراجعه کنید.

 
تمام حقوق مادی و معنوی برای بیلبورد 24 محفوظ می باشد