موسسه-گاما.webp

موسسه گاما : آموزشگاه برگزیده سال ۱۴۰۲

لیست بهترین آموزشگاه خوشنویسی با خودکار در تبریز


لیست-بهترین-آموزشگاه-خوشنویسی-با-خودکار-در-تبریز
در این مقاله چه خواهیم گفت... [ نمایش سر فصل ها ... ]

خوشنویسی با خودکار چیست؟

وقتی صحبت از خوشنویسی می شود چیزی که همگی به ذهن می آوریم مرکب مخصوص خوشنویسی به رنگ مشکی و قهوه ای و قلم نی که بهترین نوع آن قلم نی دزفولی و شوشتری است، کاغذ مخصوص خوشنویسی، دوات یا ظرف مخصوص که مرکب و لیقه داخل آن ریخته می شود، قلمزن و ... است.

اما مدت مدتی است که هنر نوشتن با خودکار یا همان خوشنویسی با خودکار هنری است که خیلی از افراد به دنبال آن هستند. اساتید بسیاری وجود دارند که تکنیک های خوشنویسی با خودکار را آموزش می دهند.

لیست بهترین آموزشگاه خوشنویسی با خودکار در تبریز تلفن و آدرس

نام مجموعه شماره تماس آدرس
آموزشگاه رادیس09353964863تبریز، ولیعصر، خیابان تختی، فلکه ابن سینا به طرف پارک زیتون (100 متر نرسیده به پارک)
مجتمع فنی کلیک نو04133377474تبریز، ابتدای زیرگذر مالارن از سمت آبرسان، پلاک 106 طبقه 2
آموزشگاه گزینه اول09149999010 خیابان امام روبروی کوی13 آبان طبقه فوقانی بانک سپه آموزشگاه گزینه 1

وب سایت بیلبورد 24 لیست بهترین آموزشگاه خوشنویسی با خودکار در تبریز را برای شما به همراه تلفن و آدرس فراهم کرده است جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

بعض از افراد خوش خط بودن را ارثی می دانند در حالی که این تفکر غلطی است و خوشنویسی با خودکار و یا قلم نی یک مهارت اکتسابی است که شما با آموزش در بهترین آموزشگاه خوشنویسی با خودکار در تبریز ، و تمرین می توانید آن را یاد بگیرید.

داشتن خطی زیبا درست مانند شیک پوشیدن است چرا که به درست یا غلط همانطور که افراد دیگران را از روی ظاهر و لباسشان قضاوت می کنند از روی دست خط نیز قضاوت می کنند و معمولا اینطور به نظر می آید که فردی که دارای خط زیبایی است از سواد بالایی برخوردار است و یا برعکس.

برای آموزش خوشنویسی با خودکار چه نوع خودکاری نیاز داریم؟

بر خلاف خوشنویسی با قلم که به ابزارهای زیادی نیاز دارد برای خوشنویسی با خودکار شما فقط به کاغذ و خودکار مناسب احتیاج دارید که مشخصات خودکار مناسب را در ادامه خواهیم گفت.

برای آموزش خوشنویسی با خودکار در اموزشگاه خوشنویسی با خودکار در تبریز به خودکاری نیاز دارید که ضخامت مناسبی داشته باشد. معمولا اساتید این حرفه ضخامت نوک خودکار را 1.6 به دانشپذیران اعلام می کنند.

رنگ خودکار را برای اینکه جذابیت خط را نمایان کند معمولا مشکی و یا آبی انتخاب می کنند اما از خودکارهای فانتزی نیز می توانید استفاده کنید. مهمترین خصوصیتی که یک خودکار برای خوشنویسی با خودکار باید داشته باشد روانی آن است که بتواند به راحتی بر سطح کاغذ و خطوط آن حرکت کند و همچنین نباید جوهر خودکار بر روی کاغذ پخش شود به عبارتی انتقال جوهر مناسبی داشته باشد.

ابعاد و بدنه خودکار نیز باید مناسب باشد که انگشتان دست را خسته نکند.

آموزش اصول خوشنویسی با خودکار در آموزشگاه خوشنویسی با خودکار در تبریز

اصول خوشنویسی با خودکار با اصول خوشنویسی با قلم نی یکسان است.بنابراین دانستن حدلقل، قواعدهای خوشنویسی با قلم و دانستن اصول زیبانویسی، چیدمان کلمات بر روی کاغذ و حرکات درست دست از اصولی است که باید یاد بگیرید.

خوشنویسی 12 اصل دارد که به اصول دوازده گانه معروف است . این اصول عبارتند از :

 • قانون ترکیب یا همان ترکیب حروف و ترکیب کلمه
 • کرسی یا خط زمینه ، جایگاه حروف و کلمات
 • تناسب یا نسبت به معنی حروف و کلمات را متانسب نوشتن
 • ظرافت ، استفاده از بخشی از قلم که به عبارتی استفاده از دم یا نیش قلم گفته می شود.
 • قانون ضخامت یا همان استفاده از پهنای کامل قلم
 • قانون دور که به حرکت دورانی قلم گفته می شود.
 • حرکت به سمت راست و بالا در هنگام نوشتن حروف مانند انتهای نون یا همان قانون صعود مجازی
 • حرکت از بالا به پایین به صورت مستقیم یا قانون نزول حقیقی
 • نگارش صحیح حروف
 • و اصول دیگری مانند صفا و شان

هزینه کلاس خوشنویسی با خودکار در تبریز

 قیمت های متفاوتی برای کلاس خوشنویسی با خودکار از طرف استید این حوزه اعلام شده است . برای مشاهده هزینه ها به سایت استاد سلام می توانید مراجعه کنید.

آموزش خوشنویسی با خودکار رایگان

قبل از اینکه فایل آموزشی خوشویسی با خودکار رایگان که متعلق به انجمن خوشنویسان است را دانلود کنید و شروع به تمرین کنید ابتدا به نکات زیر دقت کنید.

 1. ابتدا خوب و با دقت تمرین کنید.
 2. چند مرتبه از روی درس کپی کرده و به آرامی بنویسید.برای کپی از کاغذ پوستی یا کلک استفاده کنید. سپس با دقت رونویسی کنید.
 3. پس از به اتمام رساند درس ها و تمرینات این جزوه می توانید از متن های کتب مختلف مثل کتاب های فارسی دوره ابتدایی جهت تمرین استفاده کنید.
 4. برای نوشتن از کاغذ خط دار استفاده کنید. به جز خودکار میتوانید از مداد ، خودنویس و روان نویس هم برای نوشتن استفاده کنید.
 5. هنگام نوشتن عجله نکنید و آهسته تمرین کنید.
 6. قبل از اینکه درس را کاملا تمرین نکرده و فرا نگرفته اید درس بعدی رو شروع نکنید.

دانلود فایل آموزش خوشنویسی با خودکار

آموزش خوشنویسی با خودکار کودکان

زمان مناسب ثبت نام کودکان در آموزشگاه خوشنویسی با خودکار در تبریز چه زمانی است؟ بهترین زمان برای آموزش خوشنویسی با خودکار برای کودکان ، زمانی است که آنها با حروف الفبا آشنا می شوند یا به عبارتی از همان کلاس اول ابتدایی می توانید فرزندتان را در کلاس خوشنویسی با قلم ثبت نام کنید.

با ثبت نام کودکتان در کلاس خوشنویسی با خودکار و آموزش گام به گام خوشنویسی در آموزشگاه خوشنویسی در تبریز مشکلات مربوط به نحوه در دست گرفتن صحیح مداد یا خودکار ، کند نویسی ، ضعف های نوشتاری حل خواهد شد و علاوه بر این نظم نوشتاری و تمیزنویسی را یاد خواهند گرفت.

همچنین به علت اینکه این نوع آموزش نیاز به تمرکز و دقت دارد ذهن کودک شما قوی خواهد شد و تمزکر او در موارد درسی نیز بالاتر خواهد رفت. پس به جای اینکه کوکدتان زمان خود را با لوازم الکترونیک مثل ،موبایل ، آی پد ، بازی های کامپیوتری بگذراند او را در کلاس خوشنویسی ثبت نام کنید تا علاوه بر داشتن خط زیبا از قدرت تمرکز بیشتری برخوردار شود.

 

در صورتی که علاقمند به دوره نقاشی هستید می توانید به مقاله لیست بهترین آموزشگاه نقاشی در تبریز مراجعه کنید و به اموزشگاه های معرفی شده جهت گذراندن دوره مراجعه کنید.

 
تمام حقوق مادی و معنوی برای بیلبورد 24 محفوظ می باشد