موسسه-گاما.webp

موسسه گاما : آموزشگاه برگزیده سال ۱۴۰۲

آموزشگاه دستیار دندانپزشکی کرج


آموزشگاه-دستیار-دندانپزشکی-کرج
در این مقاله چه خواهیم گفت... [ نمایش سر فصل ها ... ]

آیا به شغل دستیار دندانپزشکی فکر می کنید؟ این می تواند شغلی سرگرم کننده، سریع و چالش برانگیز باشد که با مسئولیت های مختلفی همراه باشد. علاوه بر این، شما عضوی ارزشمند از تیم دندانپزشکی با وظایف جامع و متنوع خواهید بود.

 

آموزشگاه دستیار دندانپزشکی کرج تلفن و آدرس

نام مجموعه شماره تماس آدرس
جهاد دانشگاهی استان البرز02633149کرج، فلکه اول رجائی شهر، خیابان دوم غربی، پلاک 26، ساختمان معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز
ره آوران علوم و فنون نوین پارسیان09203194910کرج پل آزادگان ابتدای 45 متری کاج بالاتر از بانک مسکن جنب مبل ویستا ساختمان البرز طبقه اول واحد6
گروه پزشکی تکنو مدیکال 09359955081کرج مهرویلا ،بلوار دانش آموز، نبش میدان مادر ،ساختمان بانک ملی، درب ورودی بین بانک ملی و بانک پارسیان، واحد 4 طبقه 2

وب سایت بیلبورد 24 آموزشگاه دستیار دندانپزشکی کرج را برای شما به همراه تلفن و آدرس فراهم کرده است جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

دستیار دندانپزشکی چیست؟

دستیاران دندانپزشکی کار دندانپزشکان و بهداشتکاران را تسهیل می کنند. ODAA دستیاران دندانپزشکی را هم دستیار بالینی و هم دستیار اداری می داند. دستیاران بالینی با کمک به دندانپزشک در اقدامات دندانپزشکی در کنار صندلی کار می کنند.

دستیاران دندانپزشکی ممکن است رادیوگرافی را در معرض دید قرار دهند و سایر وظایف داخل دهانی را انجام دهند.دستیاران دندانپزشکی اعضای حیاتی تیم مراقبت های بهداشتی دهان هستند که با سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی دندان کار می کنند.

دستیاران دندانپزشکی مسئول پروتکل های کنترل عفونت در مطب هستند. آنها ابزار و دستگاه های دندانپزشکی را تمیز، ضد عفونی و استریل می کنند.
دستیاران اداری یا پذیرش دندانپزشکی در میز پذیرش برای کمک به بیماران و پشتیبانی از عملیات مطب کار می کنند.

وظایف دستیار دندانپزشک چیست؟

هنگامی که دندانپزشکان معاینات و مراحل را کامل می کنند، دستیاران دندانپزشکی مراقبت از بیمار را ارائه می دهند. وظایف فنی دستیار دندانپزشکی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. صحبت با بیماران و کنترل کردن سوابق بیمار و تشکیل پرونده برای او
 2. آماده سازی بیماران برای درمان
 3. آماده سازی وسایل مورد نیاز برای شروع درمان توسط پزشک
 4. انجام وظایف اداری
 5.  کمک به روش های دندانپزشکی مانند پر کردن، روکش و کشیدن دندان
 6. گرفتن و ریختن قالب های دندانی
 7. تمیز کردن بعد از عمل
 8. استریل و ضد عفونی کردن تجهیزات
 9. دستیارهای دندانپزشکی می توانند برخی از پولیش ها را انجام دهند یا بهداشت دندانی مناسب را برای بیماران توضیح دهند.

این موارد از جمله مواردی هستند که در آموزشگاه دستیار دندانپزشکی کرج آموزش داده خواهد شد.

چه مهارت های در آموزشگاه دستیار دندانپزشکی کرج باید آموزش ببینید؟

اگر تصمیم گرفته اید حرفه ای را در دندانپزشکی دنبال کنید، ممکن است از خود بپرسید: برای دستیار دندانپزشکی در کرج چه چیزی لازم است؟ از آنجایی که وظایف یک دستیار دندانپزشک بسیار گسترده هستند، به مهارت های مختلفی نیاز خواهید داشت.

مهارتهای فنی یک دستیار دندانپرشک در کرج چیست؟

بخش بزرگی از کار دستیار دندان کمک به دندانپزشکان در انجام پروسیجرها است. دستیاران دندانپزشکی برای انجام کارهایی مانند پرکردن، روکش و سایر روش ها از نزدیک با دندانپزشکان در آموزشگاه دندانپزشکی در کرج آموزش داده می شوند. برخی از مهارت های فنی که ممکن است به شما کمک کند عبارتند از:

 1. آشنایی با روش های پیشرفته دندانپزشکی به منظور پیش بینی ترتیب عمل
 2. توانایی گرفتن عکس اشعه ایکس، اندازه گیری فشار خون و قالب های دندانی
 3. آشنایی با مواد و تجهیزات دندانپزشکی

ارتباط یک دستیار دندانپزشک با بیمار چگونه باید باشد؟

همه عاشق رفتن به دندانپزشکی نیستند. دستیار دندانپزشک اغلب اولین چهره ای است که بیماران هنگام عبور از در می بینند، بنابراین شما باید دوستانه و دلسوز باشید. به همین دلیل است که مهارت های فردی خوب بسیار مهم است.

ممکن است لازم باشد بیماران را مستقر کنید و آنها را برای معاینات ، جراحی یا عمل آماده کنید و در مورد سابقه پزشکی آنها بپرسید بنابراین باید شنونده خوبی باشید.

به بیماران کمک کنید قبل، حین و بعد از درمان احساس راحتی کنند. با بیمار باید ارتباط خوبی داشته باشید، و دستورالعمل های بهداشت دهان و دندان را پس از عمل یا جراحی ارائه می دهید.

مهارت های مدیریتی یک دستیار دندانپزشکی چیست ؟

بسیاری از مشاغل با وظایف مدیریتی همراه هستند و این یکی تفاوتی ندارد. علاوه بر توانایی‌های فنی و مهارت‌های ارتباطی ، از شما خواسته می‌شود تا انواع وظایف مدیریتی را به صورت روزانه انجام دهید.

دامنه این وظایف از مطبی به مطب دیگر متفاوت است، اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • انجام وظایف مدیریت دفتر، از جمله کارهای مبتنی بر کامپیوتر
 • برقراری ارتباط با بیماران برای برنامه‌ریزی قرار ملاقات
 • برقراری تماس‌های یادآوری 
 • حتی مرتب‌سازی مسائل صورت‌حساب
 • نظارت و سفارش لوازم در صورت نیاز

ثبت نام در آموزشگاه دستیار دندانپزشکی کرج

ثبت نام دوره دستیاری دندانپزشکی در کرج به صورت حضوری و مجازی توسط آموزشگاه دستیار دندانپزشکی در کرج برگزار می شود. این دوره معمولا دوماه به طول می انجامد و بعد از گذراندن دوره های تئور و عملی و شرکت در آزمون دستیار دندانپزشکی می توانید وارد بازار کار شوید و در مطب های دندانپزشکی به عنوان دستیار به فعالیت بپردازید.

این دوره در مجتمع فنی یا جهاد دانشگاهی در سراسر کشور نیز برگزار می شود . همچنین شما می توانید در صورت تمایل مدرک بین المللی معتبر(City and Guilds) را در یافت کنید.

پس از گذراندن دوره دستیار دندانپزشک در صورتی که علاقمند باشید که این حرفه را تخصصی تر دنبال کنید می توانید در دوره های تخصصی دستیار دندانپزشک با عنوان دستیار کنار ارتودنتیست ، دوره دستیار کنار اندودانتیست ، دوره دستیار کنار ایمپلنتولوژیست شرکت کنید.

برای آشنایی بیشتر در ارتباط با این دوره ها می توانید با آموزشگاه دستیار دندانپزشکی در کرج تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آموزشگاه دستیار دندانپزشکی کرج

 1. کپی از اصل مدرک دیپلم در هر رشته ای که تحصیل کرده اید
 2. کپی از اصل شناسنامه
 3. کپی از اصل کارت ملی
 4. عکس
 5. و فیش پرداخت هزینه ثبت نام در آموزشگاه دستیار دندانپزشکی در کرج

آزمون دستیاری دندانپزشکی

این آزمون سالانه برای سنجش سطح داوطلبان فعالیت در حیطه دستیاری دندانپزشکی برگزار می شود. ثبت نام در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور با آدرس اینترنتی sanjeshp.ir امکان پذیر است.

 

در صورت نیاز به پزشک ارتوپد میتوانید به مقاله بهترین کلینیک ارتوپدی در کرج مراجعه کنید .

 
تمام حقوق مادی و معنوی برای بیلبورد 24 محفوظ می باشد