لیست پزشکان جراحی بینی شیراز


در این مقاله چه خواهیم گفت... [ نمایش سر فصل ها ... ]

لیست پزشکان جراحی بینی شیراز تلفن و آدرس

نام مجموعه شماره تماس آدرس
دکتر حسین مرادیان09302988313شیراز،بیمارستان مسلمین
دکتر حسین کرم‌نژاد۰۹۳۰۷۳۵۹۷۸۶شیراز، ستارخان، پنجاه متر بعد از خیابان ولیعصر به سمت زرگری، ساختمان یگانه طبقه چهارم
دکتررضاتوفیقی09175035808شیراز، تقاطع فلسطین و قصردشت ساختمان سبحان طبقه اول

وب سایت بیلبورد 24 لیست پزشکان جراحی بینی شیراز را برای شما به همراه تلفن و آدرس فراهم کرده است جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

هر آنچه درباه جراحی بینی باید بدانید 

‎قطعا جراحی که انتخاب می کنید می تواند تاثیر به سزایی در خوشحالی یا ناراحتی بعد از عمل شما داشته باشد. از متخصص بودن جراح اطمینان حاصل کنید و عکس های قبل و بعد بیماران را ببینید. درخواست و تصور هر فرد برای ظاهر بعد از عمل متفاوت است، پس با تقلید از دیگران نمی توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. فاکتورهای مورد نظر در ذهنتان را برای جراحی بینی یادداشت کنید و بعد از مشاوره عمل بینی ، هر پزشکی که به معیارهای شما نزدیک تر بود را انتخاب کنید. حتما سلامتی خود را نیز در نظر بگیرید زیرا مشکلات تنفسی بعد از عمل می تواند تا پایان عمر شما را آزار دهد. 

‎ توصیه برای قبل و بعد از جراحی بيني

‎قبل از عمل بینی مراقبت هایی لازم است که فرد متقاضی جراحی باید به آن ها توجه کند تا دوره بهبودی بهتری داشته باشد. در ادامه نکاتی که باید قبل از عمل بینی رعایت شود نام برده شده است. اما توجه داشته باشید برای دریافت اطلاعات دقیق تر باید با پزشک خود مشورت کنید.

‎دو هفته قبل از عمل نباید از آسپرین استفاده کنید.

 1. ‎ دخانیات و نیکوتین موجب تنگ شدن رگهای خونی می شود و همچنین موجب اختلال گردش خون شده، بنابراین حداقل ۲ هفته قبل از عمل بینی از استفاده آن اجتناب کنید.
 2. ‎۸ ساعت قبل از عمل ، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 3. ‎ روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.
 4. ‎شب قبل از عمل دوش بگیرید. علاوه بر تمیز شدن بدن از هر گونه آرایش و لوسیون و کرم می تواند به ریلکس شدنتان نیز کمک کند.
 5. ‎اگر لاک ناخن دارید آن را پاک کنید.
 6. ‎حتما راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید.
 7. ‎ در روز عمل هیچگونه زیورآلاتی نباید همراه شما باشد.
 8. ‎از خوردن و آشامیدن در روز عمل جدا خودداری کنید.
 9. ‎آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.

‎مراقبت های بعد از عمل بینی

‎۲۴ ساعت اول بعد از عمل سخت ترین زمان برای ریکاوری فرد است. در این مدت هنوز اثر داروهای بیهوشی از بین نرفته است. در این زمان ممکن است کمی سردرد، ورم، کبودی و خونریزی بینی را تجربه کنید. بهتر است در این زمان فرد فقط استراحت کند و از مسکن های تجویز شده پزشک استفاده کند. در ادامه تمام نکاتی که باید بعد از عمل بینی رعایت کنید را برای شما آورده ایم.

 1. ‎بهترین زمان برای حمام کردن بعد از عمل بینی را حتما از پزشک خود سوال کنید.
 2. ‎حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم برای کاهش کبودی و تورم استفاده کنید .
 3. ‎ تا ۲۴ ساعت از مایعات و غذاهای میکس شده و نرم استفاده کنید. از خوردن غذاها و میوه هایی که نیاز به جویدن داشته باشد مانند هویج و سیب و … بپرهیزید.
 4. ‎ بعد از جراحی بینی مسافرت با هواپیما در روزهای اول توصیه نمی شود.
 5. ‎با دهان باز عطسه و یا سرفه کنید تا به بینی فشاری وارد نشود.
 6. ‎از فین کردن و فشار به بینی بپرهیزید چون ممکن است سبب خونریزی شود.
 7. ‎از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته های اول خودداری نمایید.
 8. ‎از خوردن نمک خودداری کنید.
 9. ‎از خوراکی هایی که برای کاهش تورم صورت مفید است غافل نشوید. آب آناناس، آلوئه ورا و کرفس می تواند به کاهش تورم صورت کمک کند. برای بهتر شدن طعم آب کرفس می توانید آن را آب هویج مخلوط کنید.
 10. ‎هنگام استراحت و خواب چند بالش زیر سر خود بگذارید.
 11. ‎از مسواک نرم استفاده کنید.
 12. ‎تا دو ماه نباید از عینک طبی یا آفتابی استفاده شود. میتوانید لنز را جایگزین کنید.
 13. ‎تا چند هفته اول از پایین انداختن سر و بلند کردن اجسام سنگین، همچنین فعالیت های شدید ورزشی خودداری کنید.
 14. ‎کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی بر اسکلت زمانبر خواهد بود بنابراین تورم در دوطرف بینی شما قطعا متفاوت خواهد بود ، حتی اگر دو طرف آن یکسان عمل شده باشد. بنابراین نگران این موضوع نباشید.
 15. ‎چسب زدن برای کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی به اسکلت است پس در نحوه چسب زدن بینی دقت شود.
 16. ‎در روزها و ماه های اول بعد از عمل بینی فرم بینی شما کاملا مشخص نمی باشد بنابراین اجازه قضاوت به افراد دیگر را ندهید.

‎یک هفته بعد از عمل بینی

‎اولین ملاقات با پزشک معمولا یک هفته بعد از عمل انجام می شود. بعد از گذشت یک هفته معمولا درد و ناراحتی به کمترین حد ممکن می رسد و شما می توانید به زندگی عادی خود ادامه دهید و به محل کارتان بازگردید. اما این به این معنا نیست که می توانید فعالیت های سنگین و ورزش سخت انجام دهید. در آخر باید به این نکته توجه داشته باشید که از بین رفتن ورم بینی شما ممکن است تا یکسال زمان ببرد و باید با صبر و حوصله منتظر نتیجه مورد نظر باشید. 

روانپزشکان و حتی بسیاری از متخصصان زیبایی بر این باورند که تصویر آرمانی که برخی مراجعان از زیبایی دارند باعث می شود از جراحی بینی نتیجه دلخواه را نگیرند و درنتیجه یا یک عمر با بینی که دوستش ندارند بسازند یا داوطلب انجام جراحی های مجدد شوند. اگر از نظر شما هم بینی تان وصله ای ناجور روی صورت تان است و می خواهید بدانید جراحی زیبایی توانایی برطرف کردن کدام یک از ایرادهای بینی را دارد، گفته های استاد جراحی پلاستیک را بخوانید. 

بینی تان پهن است؟


اگر به خاطر داشتن بینی پهن و گوشتی به جراح زیبایی مراجعه می کنید، دعا کنید شانس با شما یار باشد چراکه بعضی از مراجعانی که بینی پهنی دارند با جراحی از پس رفع مشکل شان برمی آیند و برای بعضی های دیگر کار به این خوبی ها پیش نمی رود. اگر برای کوچک کردن بینی پهن خود به پزشک مراجعه می کنید یا عیب بینی خود را صرفا پهنی ذکر می کنید، متخصصان چاره ای جز برداشتن قسمت زیادی از گوشت بینی شما نخواهد داشت و حتی با وجود چنین اصلاحی مشکل پهنی بینی شما به طور کامل رفع نخواهد شد چراکه در این نوع عمل جراحی محدودیت وجود دارد و جراح برای اینکه از پهنای پره های بینی بکاهد یا جلوی پهن شدن بینی را در زمان خندیدن بگیرد، باید عمل جراحی وسیعی انجام دهد و عضلات زیادی را قطع کند که این کار ممکن است به خودی خود به سلامت بینی در بعضی موارد لطمه وارد کند. 

چه نتیجه ای می گیرید؟

زمانی که پایه های بینی را به هم نزدیک می کنیم باید شرایط تنفس بیمار را هم در نظر بگیریم. اگر این عمل بیش از اندازه انجام شود، ممکن است بیمار دچار مشکلات تنفسی شود بنابراین نزدیک کردن پره ها تا رسیدن به اندازه ایده آل در همه موارد قابل انجام نیست یا در صورت انجام این عمل هم امکان دارد که صددرصد موفقیت آمیز نباشد. 

بینی تان قوز دارد؟

به خاطر قوز بینی تان نگران نباشید! یکی از عیب های تقریبا بارز بینی که تا حدود زیادی هم رفع می شود همین قوزدار بودنش است. این برجستگی که از والدین به ارث برده می شود یا بر اثر شکستگی در تصادف یا حادثه ای به وجود می آید، در همه موارد قابل رفع است اما قبل از آنکه برای جراحی آماده شوید باید تعریفی درست از برطرف کردن قوز بینی تان پیدا کنید. زمانی که قوز بینی از حدی بیشتر باشد، نباید توسط جراح زیاد دست کاری شود و متخصص نمی تواند به واسطه خواست مراجعه کننده بینی بزرگ را بیش از اندازه کوچک کند. 

چه نتیجه ای می گیرید؟

بعضی از بینی ها علاوه بر اینکه قوز دارند استخوان شان هم کوتاه است؛ زمانی که اینگونه افراد به پزشک مراجعه می کنند به آنها توضیح داده می شود که علاوه بر برداشتن قوز باید جراحی های دیگری هم روی بینی شان انجام شود. اگر شما هم جزو این دسته هستید، فراموش نکنید عمل زیبایی یعنی متناسب سازی بینی بر اساس کل چهره و هرگز یک بینی ناهماهنگ را حتی اگر به خودی خود زیبا باشد نمی توانیم طبیعی و عادی معرفی کنیم. 

بینی تان نامتقارن است؟


نامتقارن بودن چند دلیل دارد. ممکن است یک عمل نادرست و دستکاری قبلی بینی شما را از حالت تقارن درآورده باشد یا اینکه به صورت مادرزادی این مشکل را به ارث برده باشید. اگر پره های بینی با محور بینی تناسب یکسانی داشته باشد، معمولا با کم و زیاد کردن آنها می شود عدم تقارن بینی یا حفره هایش را برطرف کرد اما در بعضی مواقع پره های بینی بر یک محور نیستند مثلا قوس یکی بیشتر است و دیگری کمترکه در این موارد شبیه کردن هر دو سمت بینی خیلی سخت است.

 چه نتیجه ای می گیرید؟

هر قسمت بدن انسان با قسمت دیگر فرق دارد و جراح مجاز نیست که هر کاری را روی اعضای بدن بیمار انجام دهد. به طور کلی همه بینی ها غیر متقارن هستند و درصدی از عدم تقارن هم طبیعی به چشم می آید اما نامتقارنی های شدید که بینی را از حالت طبیعی خارج کرده است به عمل جراحی نیاز دارد و باید به خاطر داشت با وجود تلاش های جراح، اصلاح در هیچ موردی صددرصد تقارن اتفاق نمی افتد. 

نوک بینی تان گرد است؟


اغلب جوان ها در سن بلوغ احساس می کنند که بینی شان بزرگ است اما ممکن است بزرگ بودن بینی یا گوشتی و نوک گرد بودن آن حتی بعد از سال های بلوغ هم برطرف نشود و بعدها برای بیمار مشکلاتی را به وجود بیاورد. اگر نوک بینی شما هم گرد است، بسته به شدت آن تنها تا اندازه ای می توانید به اصلاح فرم بینی امیدوار باشید. اگر بینی تان غضروفی باشد، جراح در اغلب موارد نمی تواند کاری انجام دهد اما اگر این نوک گرد بینی به جای غضروف گوشت یا چربی باشد، می شود آن را اصلاح کرد.

 چه نتیجه ای می گیرید؟

اصلاح این بینی ها کار آسانی نیست. در بینی های غضروفی دست جراح برای انجام عمل جراحی خیلی بسته است و نمی توان تغییراتی را که بیمار خواسته صددرصد انجام داد. اگر شما هم با این مشکل ظاهری روبه رو هستید، باید واقعیت را بپذیرید و با این دید که تنها قرار است درصدی از بزرگی نوک بینی تان کاسته شود، زیر تیغ جراحی بروید. 

نوک بینی تان افتاده؟


در بینی هایی که مشکل افتادگی دارند با گذاشتن غضروف هایی که در جلوی بینی کار گذاشته می شود، بینی شروع به عکس العمل نشان دادن می کند و با ایجاد یک بافت طبیعی از افتادگی بینی جلوگیری می کند. برخی از بیماران بعد از جراحی زیبایی بینی دچار این افت می شوند. دلیل این موضوع التهابی است که بر اثر انجام جراحی ایجاد شده و با خوابیدن این التهاب، افتادگی بینی هم تا اندازه زیادی برطرف می شود. دلیل دیگر افتادگی بینی بعد از جراحی، دستکاری است که در سیستم طبیعی بدن رخ داده است؛ معمولا زمانی که این مشکلات بیشتر از حد معمول به چشم می آید، نوع عملی که روی بینی فرد انجام شده عمل مناسبی نبوده یا ستونی که برای بیمار گذاشته شده، ستون مناسبی نبوده است. اما در اغلب افتادگی های نوک بینی، اگر چارچوب و اصول عمل جراحی زیبایی رعایت نشود، ممکن است بینی بعد از عمل به حالت اولیه خود بازگردد که در این صورت جراح باید دوباره عمل جراحی را انجام دهد و کارهایی که در عمل اول انجام نداده در عمل دوم اصلاح کند. 

چه نتیجه ای می گیرید؟

نتیجه ای که بعد از عمل جراحی باید انتظار آن را داشته باشید به میزان افتادگی بینی شما و کارآزمودگی جراحی که سراغش می روید، بستگی دارد. اگر بی توجه به این دو مورد، بینی تان را زیر تیغ برده اید، باز هم ناامید نشوید. چند ماه به بدن تان فرصت دهید تا عوارضی که به خاطر جراحی ایجاد شده برطرف شود و چهره تان بینی جدید را بپذیرد. اگر بعد از این ماه ها افتادگی بینی تان باز هم شما را آزار داد، برای مشاوره از یک متخصص کارآزموده وقت بگیرید. 

بینی تان خوکی است؟


اگر سر بینی شما رو به بالاست و حفره هایش از روبه رو دیده می شود، به اصطلاح متخصصان شما صاحب یک بینی خوکی هستید. بینی های خوکی معمولا حاصل جراحی های بد هستند و کمتر کسی پیدا می شود که خوکی بودن بینی را به ارث برده باشد. اگر جراح بیش از اندازه بینی را کوتاه کرده باشد و نوک آن را غیر معمول بالا برده باشد، زمانی که از روبه رو به بیمار نگاه می کنید، به جای اینکه بینی را ببینید حفره هایی را مشاهده می کنید که تمام قد روی صورت فرد ایستاده اند. 

چه نتیجه ای می گیرید؟

اگر برای اصلاح بینی خوکی تان سراغ متخصص رفته اید، چندان به اصلاح مشکل خود امید نداشته باشید. در صورتی که حفره های بینی شما بعد از یک عمل جراحی به این حالت درآمده اند، به ندرت می توان آن را اصلاح کرد. پس اگر هنوز دست به بینی تان نزده اید، قبل از عمل با جراح تان مشورت کنید و از اینکه قرار نیست یک بینی خوکی به شما هدیه کند، مطمئن شوید. 

بینی تان نعل اسبی است؟


در بعضی از بینی ها جراح بدون در نظر گرفتن قسمت گوشتی بینی قسمت استخوانی را زیادی کوچک می کند و بعد از پس کوچک کردن قسمت گوشتی برنمی آید. در چنین شرایطی قسمت بالایی بینی ظریف می شود و قسمت پایینی آن پهن که به این بینی نعل اسبی گفته می شود. اگر شما صاحب چنین بینی هستید به خاطر داشته باشید عمده مشکلات بینی و اصلاح عیوب شان تقریبی است و جراح برای اصلاح تمام توقعات مراجعه کننده دستش باز نیست اما عمده عیوب بینی در صورتی که بینی گوشتی نبوده یا استخوانش کوتاه نباشد، قابل اصلاح است. 

چه نتیجه ای می گیرید؟

اصلاح بینی نعل اسبی با کوچک کردن قسمت های دیگر بینی ممکن نیست. در چنین مواردی جراح یا نباید به بینی دست بزند یا باید به وسیله پروتز قسمت های کوچک شده را ترمیم و طبیعی کند. اگر جراح به اشتباه بینی شما را به این حالت برداشته، قبل از جراحی دوم در مورد نیازهای بینی تان حسابی تحقیق کنید و به یاد داشته باشید اصلاح بینی که بخشی از آن بی اندازه کوچک شده، همیشه از حذف برجستگی های آن دشوارتر است. 

‎در جدیدترین روش جراحی بینی چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

‎امروزه، داشتن یک بینی عروسکی و اینکه دیگران متوجه عمل بینی شما شوند، اصلا باکلاس نیست و جدیدترین روش جراحی بینی مجموعه ای از تکنیک ها و تجهیزاتی است که یک بینی با ظاهری طبیعی ایجاد کنند. در ادامه با برخی از این تکنیک ها آشنا می شوید.

‎گرافت نوک بینی

‎به تازگی، به نوک بینی بیش از سایر قسمت ها توجه می شود. نوک بینی به تنهایی می تواند ظاهر کل بینی را تغییر دهد. ایجاد ظرافت در نوک بینی به وسیله ی تقویت مرکز بینی و گرافت دیواره ی پره ها به ایجاد یک بینی ظریف با ظاهری طبیعی کمک می کند. به علاوه، با استفاده از این روش می توان از افتادگی نوک بینی در هنگام خندیدن که باعث مسن تر دیده شدن می شود، جلوگیری کرد. امروزه، افراد به دلیل عکس های متعددی که در طول روز می گیرند، به همه ی زوایای صورت و بینی خود توجه می کنند. گرافت نوک بینی باعث جذاب تر شدن ظاهر نیم رخ بینی نیز می شود.

‎تکنیک های جدید دوختن غضروف

‎در گذشته، قسمت زیادی از غضروف بینی (قسمت نرم و پایینی بینی) در بینی های گوشتی به راحتی بریده و حذف می شد تا بینی کوچک تر شود اما تنها برش و حذف غضروف کافی نیست. جراح بینی باید لبه ی غضرف های برش خورده را برای متناسب شدن غضروف بدوزد. در این صورت می توان گفت که عرض و نوک بینی با موفقیت کم و کوچک شده است. نتیجه عمل باید با دیگر اجزای صورت هارمونی و هماهنگی داشته باشد.

‎ترمیم بیرون زدگی بیش از حد بینی

‎بعد از جراحی اولیه ممکن است بینی نسبت به سایر اجزا، خیلی از صورت بیرون بزند. در این شرایط، جراحی ترمیمی به گونه ای انجام می شود که فقط ارتفاع نوک و باقی اجزای بینی کمتر و متناسب تر شود و لازم نیست که جراح فرم و عرض بینی را تغییر دهد.

‎استفاده از ابزار دقیق

‎چکش و سنباده ابزار قدیمی جراحی بینی هستند. امروزه از ابزار کاملا تخصصی بسیار دقیق و ظریفی برای شکل دادن استخوان بینی استفاده می شوند. به کمک این ابزار، قوز بینی برداشته می شود و ناحیه ی پل بینی را به گونه ای می توان صاف کرد که تقاطع بینی و پیشانی ظاهری کاملا طبیعی پیدا کند.

‎خمیر غضروف

‎معالجه ی بیمارانی که مشکلات زیرساختی دارند، به خصوص در موارد جراحی ترمیمی، کار بسیار دشواری است. بیماران زیادی در سراسر دنیا نتیجه ی دلخواه خود را از جراحی بینی اولیه نمی گیرند. گاهی بعضی مشکلات در سطح بینی دیده می شوند اما در واقع، منشا آن ها در زیرساخت بینی است. یک روش جراحی بینی جدید این روزها به کار گرفته می شود که در آن، قسمتی از غضروف بینی بیمار برداشته شده و به شکل یک خمیر حالت پذیر درمی آید. سپس، از این خمیر برای اصلاح بدفرمی ها و رفع نواقص استفاده می شود.

‎جراحی بینی مانند جراحی های دیگر در حال پیشرفت است. متخصصان این حوزه به دنبال راه هایی برای کاهش عوارض بیهوشی، ورم و کبودی و طول دوره نقاهت هستند. در سال های نزدیک، بیمار مناسب ترین بینی منحصر به فرد را از طریق راحت ترین جراحی بر روی صورت خود خواهد داشت.

‎اگر به دنبال جدیدترین روش جراحی بینی هستید، بهتر است بدانید که عمل بینی به هر روشی انجام شود، در آخر باید یک بینی طبیعی و عملکردی سالم در صورت خود داشته باشید. این مسئله را در جلسه مشاوره قبل از عمل با جراح خود در میان بگذارید و مطمئن شوید که توانایی انجام آن را داشته باشد. از جراح خود بخواهید تنها نقص بینی تان را برطرف کند و باقی قسمت ها دست نخورده باقی بمانند.

مـطالـبی که شـاید به آنـها نیـاز داشـته باشـید
نماد اعتماد الکترونیک
دانلود برنامه اندروید


پرداخت اینترنتی با کارت های عضو شتاب


تمام حقوق مادی و معنوی برای بیلبورد 24 محفوظ می باشد