موسسه-گاما.webp

موسسه گاما : آموزشگاه برگزیده سال ۱۴۰۲

لیست بهترین کتاب فروشی زنجان


لیست-بهترین-کتاب-فروشی-زنجان
در این مقاله چه خواهیم گفت... [ نمایش سر فصل ها ... ]

لیست بهترین کتاب فروشی زنجان تلفن و آدرس

نام مجموعه شماره تماس آدرس
کتاب فروشی سهروردی02433338659زنجان-خیابان سعدی / کتاب فروشی سهروردی
کتابفروشی عرفان024۵۲۵۳۲۵۲زنجان-۱۷ شهریور روبروی دبیرستان طالقانی
کتابفروشی گنجینه024۳۲۳۱۹۹۹ زنجان-خیابان بعثت – روبروی دبیرستان شریعتی – پلاک ۹۹

وب سایت بیلبورد 24 لیست بهترین کتاب فروشی زنجان را برای شما به همراه تلفن و آدرس فراهم کرده است جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و افزایش وابستگی افراد جامعه به شبکه های اجتماعی متاسفانه شاهد کاهش چشمگیر مطالعه در کشورهستیم. نباید از اهمیت و فواید کتاب خوانی غافل شد و می توان گفت که کتاب غذای روح انسان می باشد و سبب کاهش استرس و افزایش آرامش و اعتماد به نفس در انسان می شود. شاید خیلی از ما مطالعه را کاری سخت بدانیم و بعد از خواندن چند ورق از کتاب آن را نصفه رها کنیم. شاید این امر ریشه در کودکی ما دارد پس شما اگر می خواهید فرزندتان در آینده اهل مطالعه باشد باید از کودکی برایش الگوی خوبی باشید.

 

کتاب خوانی

 

فواید کتاب خوانی برای کودکان

کودکان در سنین پایین توانایی یادگیری بالایی دارند و چه بهتر است که والدین از این سال های طلایی کودک به بهترین شکل استفاده کنند. وقتی برای کودک کتاب می خوانیم او خود را جای افراد قصه تصور می کند و همین امر باعث افزایش قوه تخیل و تفکر بهتر در کودکان می شود. حین کتاب خواندن سوالات زیادی در ذهن کودک ایجاد می شود و از پدر و مادر خود سوال می کند و جوابش را می یابد و باعث می شود که اطلاعات کودک افزایش یابد.
آنها در قصه ها با شخصیت ها و انسان های مختلف آشنا می شوند و سبب می شود که در آینده با ورود به جامعه انسان بهتری باشند و آدم های اطراف خود را بهتر بشناسند. از دیگر فواید کتاب خوانی برای کودکان این است که آنها با لغات و واژگان جدیدی آشنا می شوند که همین به سرعت یادگیری زبان و سخنگویی بهتر کمک می کند.

 

از دیگر فواید کتاب خوانی برای کودکان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- افزایش اعتماد به نفس کودک
- پیشروی از هم کلاسیان خود در مدرسه
- افزایش محبت بین کودک و خانواده
- افزایش ضریب هوشی
- ایجاد انگیزه و علاقه به کسب علم و دانش
- ارتقا سطح زبان و گفتار کودک

 

کتاب خوانی

 

 

چگونه کتاب خوان شویم ؟

انتخاب موضوع مورد علاقه

اولین قدم برای شروع مطالعه و کتاب خوانی پیدا کردن علاقه تان است مثلا فردی به داستان و رمان علاقه دارد باید برای شروع درهمین زمینه مطالعه می کند در غیر صورت خیلی زود دلزده می شود و مطالعه را رها می کند.

 

مطالعه و کتاب خوانی

 

کتاب کاغذی یا صوتی

هر فردی باید با توجه به شرایط زندگی خود و آگاهی از چگونگی یادگیری سبک کتاب خود را مشخص کند. به طور مثلا اگر شما بیشتر ساعات روز را در محیط بیرون از خانه هستید و نمی توانید کتاب در دست بگیرید، بهتر است از کتاب های صوتی استفاده کنید. ممکن است خیلی از افراد از طریق شنیدن یادگیری کمتری داشته باشند پس بهتر است از کتاب های کاغذی استفاده کنند.

 

کتاب صوتی

 

 

انتخاب محیط مناسب

شرط لازم برای مطالعه مفید، بودن در فضایی مناسب و به دوراز سر و صدا و شلوغی می باشد در غیر این صورت به راحتی تمرکز شما از بین می رود. سعی کنید در جایی مطالعه کنید که احساس راحتی بیشتری داشته باشید چون در این صورت شما از کتاب خوانی لذت بیشتری می برید.

 

کتاب

 

انتخاب کتاب های کم حجم

در ابتدای کار به سراغ کتاب های قطور و بزرگ نروید چون شما را خسته می کند و مجبور می شوید که آن را نصفه نیمه رها کنید. با خواندن کتاب هایی با صفحات کم، میل و انگیزه شما برای کتاب خوانی چندیدن برابر می شود.

 

کتاب خوانی

 

روش مطالعه درست

هنگام شروع یک نگاه کلی و گذرا داشته باشید. بعد اینکه کلیات مطلب را متوجه شدید شروع به مطالعه کنید. اگر بتوانید مطالبی که می خوانید را برای فردی توضیح دهید بسیار در یادگیری شما موثر خواهد بود.

 

تندخوانی چیست ؟

تندخوانی مهارتی است که در آن علاوه بر افزایش سرعت در خواندن، باعث افزایش سرعت در یادگیری نیز می شود. این مهارت نه تنها برای دانشجویان و دانش آموزان مفید است بلکه برای تمام افراد نیز ضروری می باشد.

 

مزایای تندخوانی

- افزایش سرعت مطالعه
- افزایش سرعت یادگیری
- افزایش لذت مطالعه و خواندن
- افزایش دقت و تمرکز

 

تندخوانی

 

 

چگونه تندخوان شویم ؟

کلمه به کلمه نخوانید

شما اگر جز آن دسته افرادی هستید که هنگام مطالعه دست خود را رو کلمات می گذارید و جلو می برید و یا از مداد و خودکار برای این کار استفاده می کنید باید بگوییم که این کار جز روش های مطالعه نادرست می باشد و خواندن کلمه به کلمه خیلی زمان را شما را هدر می دهد.

عبارت خوانی کنید

به طور مثال این جمله را در نظر بگیرید " با روش های تندخوانی می توانید سرعت مطالعه تان را دو برابر کنید " افرادی که به روش های تندخوانی آگاهی ندارند این جمله را کلمه به کلمه می خوانند اما اگر بخواهید عبارت خوانی کنید این گونه می شود
با روش های تندخوانی / می توانید / سرعت مطالعه تان را / دوبرابر کنید
می بینید که فرد کندخوان برای این جمله 7 بار مکث می کند اما وقتی عبارت خوانی کنید تنها 4 دفعه نیاز است و همین باعث افزایش سرعت خواندن می شود.

میدان دیدتان را گسترده کنید

در هر بار خواندن چشم های ما فقط قادر به دید یک یا چند کلمه می باشد. اما با تمرینات خاصی می توانیم این حوزه دید را گسترش دهیم و چندین کلمه و جمله را همزمان ببینیم و بخوانیم. یکی از این تمرینات این است که شما وسط برگه ای دایره بکشید و اطراف آن کلمه های مختلفی بنویسید سپس سعی کنید همین طور که به دایره خیره هستید کلمات اطراف را بخوانید. این تمرین را به طور مرتب روزانه انجام دهید و بعد از مدتها نتیجه آن را خواهید دید.

 

 

برای مشاهده لیست بهترین کتاب فروشی در شیراز اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده لیست بهترین کتاب فروشی در یزد اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده لیست بهترین کتاب فروشی در همداان اینجا کلیک کنید.

 

تمام حقوق مادی و معنوی برای بیلبورد 24 محفوظ می باشد