موسسه-گاما.webp

موسسه گاما : آموزشگاه برگزیده سال ۱۴۰۲

لیست بهترین قالیشویی شهرکرد


لیست-بهترین-قالیشویی-شهرکرد
در این مقاله چه خواهیم گفت... [ نمایش سر فصل ها ... ]

ویژگی بهترین قالیشویی شهرکرد از نظر مردم

  • بهترین قالیشویی‌ در شهرکرد از نظر مردم ، خدمات با کیفیتی ارائه می‌دهند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا فرآیند شستشوی قالی را به صورت دقیق و با استفاده از تجهیزات مدرن انجام دهند. همچنین، آن‌ها از مواد مطمئن و محیط‌زیستی برای شستشوی قالی‌ها استفاده می‌کنند.
  • بهترین قالیشویی‌ها از تیمی با تجربه و متخصص برخوردارند. این کارکنان توانمندی‌های لازم را برای تشخیص نوع قالی و نیازهای شستشوی آن دارند تا بتوانند خدمات بهتری ارائه کنند.
  • بسیاری از مردم به دنبال قیمت‌های منصفانه و مقرون به صرفه برای خدمات قالیشویی هستند. بهترین قالیشویی‌ها همواره تلاش می‌کنند که خدمات با کیفیت خود را به قیمت‌های عادلانه ارائه دهند.
  • محیط تمیز و بهداشتی، یکی دیگر از ویژگی های یک قالیشویی خوب در شهرکرد است. این مسئله نشان‌دهنده اهمیت مراقبت از قالی‌ها و احترام به مشتریان است.

لیست بهترین قالیشویی در شهرکرد به همراه شماره تماس و آدرس برای شما عزیزان در جدول زیر جمع آوری شده است همچنین قالیشویی های وی آی پی را قبل از جدول می توانید مشاهده بفرمایید.

لیست بهترین قالیشویی در شهرکرد به همراه شماره تماس و آدرس برای شما عزیزان در جدول زیر جمع آوری شده است همچنین قالیشویی های وی آی پی را قبل از جدول می توانید مشاهده بفرمایید.

لیست بهترین قالیشویی شهرکرد تلفن و آدرس

نام مجموعه شماره تماس آدرس
قالیشویی مکانیزه ترنج03833354556شهرکرد خیابان مولوی شرقی بین کوچه 11 و 13
قالیشویی پاکشو03832248295شهرکرد بلوار فردوسی 8متری اول
قالیشویی پاکباز09172662388بوشهر خیابان شکری

وب سایت بیلبورد 24 لیست بهترین قالیشویی شهرکرد را برای شما به همراه تلفن و آدرس فراهم کرده است جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

نکات انتخاب بهترین قالیشویی شهرکرد  

انتخاب بهترین قالیشویی می‌تواند به دو دلیل اساسی مهم باشد: اولاً، به دلیل حفاظت از قالی، آن را به یک قالیشویی با تجهیزات و فناوری مدرن بسپارید؛ و دوماً، به دلیل اطمینان از کیفیت خدمات و امکانات ارائه شده، مطمئن باشید که قالی شما به بهترین نحو شسته می‌شود.

در ادامه، به برخی از نکات مهم برای انتخاب بهترین قالیشویی اشاره می‌کنیم:

  1. تجهیزات و فناوری: بهترین قالیشویی با تجهیزات و فناوری مدرن و به‌روزرسانی شده مجهز است. این تجهیزات شامل ماشین‌های قالیشویی، دستگاه‌های خشک کن، دستگاه‌های نرم کننده و غیره هستند.
  2. تجربه و تخصص: یکی از مهمترین عوامل برای انتخاب بهترین قالیشویی، تجربه و تخصص کارشناسان قالیشویی است. قالیشویی با تجربه و تخصصی که در زمینه قالیشویی فعالیت داشته باشد، می‌تواند بهترین خدمات را ارائه دهد.
  3. قیمت: هزینه قالیشویی برای بسیاری از مشتریان مهم است. با این حال، همیشه توصیه می‌شود که برای انتخاب بهترین قالیشویی، به قیمت توجه نکرده و به جای آن، با توجه به سایر فاکتورها، تصمیم گیری کنید.
  4. شرایط و ضوابط: بهترین قالیشویی شهرکرد شرایط و ضوابط مناسب برای حفاظت از قالی‌های مشتریان خود دارد. این شرایط و ضوابط می‌تواند شامل قرارداد با مشتری، بیمه، و یا ضمانت نامه از سوی قالیشویی باشد.

 نکات کلیدی برای شستن فرش و موکت

‎یکی از بزرگترین دغدغه های خانم های خانه دار به خصوص در ایام نزدیک عید نوروز شستشوي  فرش و موکت است .حال سوال این است آیا فرش ها را برای شستشو به قالیشویی بفرستیم یا خودمان آنها رادر خانه  بشوییم.

‎در حالی که  فرش مانند سرامیک نظافت روزانه نمی‌طلبد ، ولی لازم است فرش‌ها هر سال یا  هر 18 ماه یک بار قالیشویی نیاز دارند، حتی اگر روزانه آن‌ها را جارو می‌زنید. نظافت مرتب فرش‌ها عمر فرش را بیشتر می‌کند و هوای فضا را تازه می‌کند و هم‌چنین باعث کاهش آلرژی و بیماری‌ها می‌گردد. 

‎لازم است فرش‌ها خوب و حرفه‌ای شسته شوند. هر چند بسیاری از افراد برای صرفه جویی در هزینه‌ها خود فرش‌ها را تمیز می‌کنند ولی با وجود ارزان بودن این روش اصلا کارامد و خوب نیست و وقت بسیار و زحمت فراوانی می‌طلبد. حتی بسته به روش شستشو ممکن است افراد ناشی فرش را خراب کنند که این موضوع هزینه زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد. 

قالیشویی مکانیزه

 سه موردی که باعث خراب شدن فرش می‌شوند ‎وقتی که قرار است کار قالیشویی را خودتان انجام دهید :

  استفاده بیش از حد از شامپو فرش 

‎خراب شدن فرش در نتیجه‌ی استفاده بیش از حد از شامپو زمانی رخ می‌دهد که بیش از حد از شامپو استفاده می‌کنیم و یا این‌که فرش به حد کافی با آب خیس نشده است. وقتی فرش را خودمان در خانه می‌شوییم، این امر اجتناب ناپذیر است. این موضوع مهم‌ترین دلیل برای شستن فرش‌ها در قالیشویی و به صورت حرفه‌ای است.  

خیس کردن بیش از حد فرش  

‎خیس کردن بیش از حد فرش زمانی رخ می‌دهد که آب زیادی جذب فرش می‌شود و این امر باعث از بین رفتن رنگ فرش می‌شود. حتی برخی از فرش‌ها در این صورت پاره می‌شوند. وقتی پشت فرش خیس می‌شود، خشک کردن آن بسیار دشوار خواهد بود و به این صورت بدفرم شدن و باد کردن فرش نیز به مشکل قبلی اضافه خواهند شد. 

قرار دادن وسایل روی فرش خیس

‎اما مورد اخر ضررهای شستشوی فرش در خانه ،  قرار دادن وسایل سنگین بر روی فرش خیس می‌باشد. انواع زیادی از وسایل چوبی وقتی در تماس با سطح خیس قرار می‌گیرند، رنگ‌شان می‌پرد زیرا جذب فرش شده است. هم‌چنین بسیاری از وسایل پایه‌های فلزی دارند. فلز هم زنگ می‌زند و باعث ماندن لکه روی فرش می‌شود.

قالیشویی

‎روش‌های حرفه‌ای قالیشویی

مکش خشک

‎یکی از روش‌هایی برای شستشوی فرش در قالیشویی استفاده می‌شود، مکش خشک می‌باشد. این روش در عمل روند خشکی نیست و در واقع میزان رطوبت در آن کنترل شده است. بدان معنا که فرش تا حدی مرطوب می‌شود ولی کاملا خیس نمی‌شود. روند این روش تقریبا شبیه شستشوی خانگی است ولی وسایلی که به کار برده می‌شوند بزرگ‌تر و پیشرفته‌تر هستند. 

‎اگر چه در این روش از همان مواد شیمیایی خانگی استفاده می‌شود، ولی در روش مکش خشک مقدار و چگونگی استفاده از مواد شوینده متفاوت است. یک ماشین با دو برس بزرگ و چرخشی مواد شوینده را بر سطح فرش پخش می‌کند. دستگاه با فراهم کردن مقدار کافی از آب لکه‌ها را از بین می‌برد و سپس مایع و آلودگی را مجددا می‌مکد که باعث خشک شدن فرش می‌شود و بدین صورت، فرش برای استفاده و جارو کشیدن آماده می‌شود. 

کربنه کردن

‎برخی از قالیشویی‌های حرفه‌ای محلول‌های تمیز کننده کربن‌دار بر فرش می‌پاشند. این روند کربنه کردن باعث می‌شود که شوینده‌ها با کمترین مقدار آب جذب بافت فرش شوند. محلول حاوی هیچ گونه روغن و یا مواد پاک کننده قوی که اثرات منفی بر فرش به‌جای بگذارد نمی‌باشد. لکه‌هایی که با محلول از بین نرفته‌اند با ماشین به راحتی شسته می‌شوند. 

تفاوت روش مکش خوشک با کربنه کردن

‎در مقایسه با سیستم شستشوی آبی، این روش فرش را عمیق‌تر تمیز نمی‌کند ولی در روش مکش خشک بافت و عمق فرش به خوبی تمیز می‌شوند. خوبی این روش این است که بقایای مواد شوینده در فرش باقی نمی‌ماند و فرش بیش از حد خیس نمی‌شود و  خیلی سریع و در عرض یک ساعت خشک می‌شود.

قالیشویی

آیا قالیشویی ها از روش خانگی برای شستشو استفاده می کنند؟

مراکز قالیشویی حرفه‌ای از همان روش‌های شستشو در خانه استفاده می‌کنند ولی با دو تفاوت عمده:

این‌که در مراکز قالیشویی، شستن فرش را همیشه و هرروز انجام می‌دهند و این تجربه به آن‌ها کمک می‌کند که بهترین روش شستشو و نظافت را برای هر نوع فرش تشخیص دهند و فرش آسیب به آن وارد شود.
آن‌ها به جابه‌جایی وسایل سنگین عادت دارند
معمولا می‌دانند که چگونه راه حلی برای مشکلات خاصی مثل لکه‌های فرش پیدا کنند.
در مراکز قالیشویی حرفه‌ای از وسایل و مواد شوینده‌ی بسیار قوی استفاده می‌شود، زیرا می‌دانند که دارند چکار می‌کنند و می‌دانند که چگونه از این مواد و وسایل استفاده کنند که آسیبی به فرش وارد نشود.

به‌عنوان مثال برای شستن یک فرش سنگین و پر تراکم یک قالیشوی حرفه‌ای ابتدا فرش را با شامپو فرش قوی می‌شوید و سپس با آب گرم آن را آبکشی می‌کند. دستگاه‌هایی نیز وجود دارند که این روند را همزمان انجام می‌دهند. اغلب مکنده‌ای که بر سیستم مکش آب گرم نصب شده است به حدی قوی و بزرگ است که بر روی ماشین حمل می‌شود. قالیشویی‌های حرفه‌ای دو مزیت دیگر نیز دارند .

قالیشویی

 ‎لکه‌های فرش و روش‌های دیگر شستشو 

‎برخی مراکز قالیشویی لکه‌بر را جزو خدمات تعیین شده حساب می‌کنند و برخی هم برای برطرف کردن لکه‌های عمیق با استفاده از مواد لکه‌بر قوی هزینه بیشتری از شما دریافت خواهند کرد.

‎پاشیدن مواد شوینده روی فرش چند دقیقه قبل از شستشو باعث می‌شود نتایج بهتری از شستشو بگیرید. این شوینده‌های شیمیایی مواد چرب روی فرش را حل می‌کنند و بدین صورت در شستشوی اصلی تمامی لکه‌ها به راحتی از بین می‌روند.

در برخی مراکز قالیشویی این روند استاندارد شستشو می‌باشد. ولی برخی مراکز هم ممکن است برای این کار هزینه‌ی اضافی بگیرند. پس قبل از شروع کار این موضوع را از متصدی قالیشویی بپرسید تا مطمئن شوید.

‎امروزه بسیاری از تولیدکنندگان فرش از پوششی بر بافت فرش استفاده می‌کنند که مانع از جذب مایعات و لک در فرش می‌شوند. نکته آن است که در صورت ریختن چیزی روی فرش باید در  اسرع وقت آن را تمیز کنید.

 یک فرش که 5 سال عمر کرده است این ویژگی را از دست می‌دهد . یک روش برای امتحان این است که چند قطره آب روی فرش بریزید، اگر آب را جذب کرد پس مشخص می‌شود که لازم است این روکش عایق دیگر روی فرش قرار بگیرد.

بوی بد فرش

‎در موارد بسیاری بوی بد با شستشو از بین می‌رود. بسیاری از رایحه‌های بد فرش ناشی از کپک و یا ادرار می‌باشند که در عمق فرش نفوذ کرده‌اند. ولی باید بدانید که شستشوی بیش از حد برای تمیز کردن عمقی فرش آن را خراب می‌کند.

 استفاده از مواد آنتی باکتریال باعث از بین رفتن تدریجی بوی ناشی از کپک می‌شود و به علاوه ، از بین بردن بو با این مواد شیمیایی فقط راه حلی موقتی است زیرا عطرهای خوشبوی مخصوص فرش تاثیری موقتی دارند که برخی افراد هم از بوی بد آن‌ها اذیت می‌شوند و یا به آن‌ها حساسیت دارند.  

‎ با استفاده از مواد ضد عفونی کننده فضایی برای میکروب‌ها بوجود می‌آید که نمی‌توانند در آن تکثیر شوند. استفاده از این مواد به رفع بوی بد نیز کمک خواهد کرد و عمر مفید فرش را افزایش خواهد داد و افرادی که آلرژی دارند هم از مواد حساسیت زای موجود در فرش راحت می‌شوند.

قالیشویی

الکتریسیته فرش

‎الکتریسیته فرش در فصل زمستان آزاردهنده می‌شود زیرا در این فصل سیستم‌های حرارتی هوای خانه را خشک می‌کنند. البته کارخانه‌های تولید فرش بافت‌ها و پوشش‌های جدیدی تولید کرده‌اند که مانع از ایجاد الکتریسیته در فرش می‌شوند.

 اگر با فرش خانه خود مشکلی دارید بهترین، آسان‌ترین و سالم‌ترین روش افزایش رطوبت خانه است. همین که رطوبت خانه به بیش از 40 درصد افزایش یابد مشکل الکتریسیته فرش رفع خواهد شد. روش‌های بسیاری برای کاهش الکتریسیته فرش وجود دارد ولی اکثر آن‌ها باعث ایجاد آلودگی در فرش می‌شوند.

‎ كار شستن فرش خود را به قاليشويي شهرکرد بسپاريد

‎برای شست و شوی فرش ها روش های متعددی وجود دارد اما بهترین روش برای شستن فرش ها سپردن آنها به قالی شویی است . با سپردن فرش هایتان به قالیشویی شما با خیال راحت می توانید به خانه تکانی خود برسید.

‎بهتر است فرش خود را به شرکت های معتبر قالیشویی دهید و اطمینان حاصل کنید فرشتان هنگام شستشو آسیب نمی بیند . شستشوی فرش دستباف با بافت ابریشمی را نیز به دست کاردان بسپارید و بهتر است خودتان اقدام به شستشوی این نوع فرش نکنید.

تمام حقوق مادی و معنوی برای بیلبورد 24 محفوظ می باشد