موسسه-گاما.webp

موسسه گاما : آموزشگاه برگزیده سال ۱۴۰۲

لیست بهترین باشگاه بدنسازی بانوان کرمان


لیست-بهترین-باشگاه-بدنسازی-بانوان-کرمان-
در این مقاله چه خواهیم گفت... [ نمایش سر فصل ها ... ]

لیست بهترین باشگاه بدنسازی بانوان کرمان تلفن و آدرس

نام مجموعه شماره تماس آدرس
بدنسازی پوریای ولی09133872521کرمان- بلوار پزشک- نرسیده به خیابان نواب صفوی
باشگاه ورزشی کوثر09133982872کرمان- والفجر شمالی نبش کوچه 15
بدنسازی اعتمادی09137137075کرمان- بلوار شیراز کوچه 8

وب سایت بیلبورد 24 لیست بهترین باشگاه بدنسازی بانوان کرمان را برای شما به همراه تلفن و آدرس فراهم کرده است جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

امروزه بسیاری از افراد در تلاشند که با تمرینات ورزشی و بدنسازی به اندامی ایده آل و خوش فرم دست یابند و ازهمین رو به باشگاه های بدنسازی مراجعه میکنند و با استفاده از تجربیات مربی و تمرین با دستگاه های مناسب به این هدف برسند.بدنسازی علاوه بر ساختن بدنی خوش فرم می تواند در حفظ سلامتی بدن نیز موثر باشد.

 

تفاوت بدنسازی و فیتنس

در بدنسازی بیشترین تمرکز روی افزایش حجم ماهیچه ها صورت می گیرد که از طریق کار با وزنه های سنگین و دستگاه های قدرتی به این هدف دست می یابند .اما هدف از فیتنس ، چربی سوزی و رسیدن به اندام ایده آل می باشد که این بیشتر توسط ورزش های هوازی و تغذیه مناسب امکان پذیر می باشد.
برای افزایش حجم عضلات در بدنسازی به پروتئین بالایی نیاز است که اکثر افراد در این زمینه از مکمل های ورزشی استفاده میکنند اما در فیتنس چون هدف چربی سوزی می باشد کمتر از مکمل ها استفاده می شود و بیشتر رژیم غذایی مناسب و انجام حرکات هوازی مد نظر می باشد.

 

فیتنس

 

مزایای بدنسازی

بدنسازی مانند هر ورزش دیگری باعث افزایش سلامتی و تقویت قوای جسمانی می شود و خطر ابتلا به بیماری ها را کاهش می دهد.
در این رشته ورزشی به دلیل افزایش حجم عضلات و خوش فرم شدن هیکل اعتماد به نفس شخص افزایش می یابد و باعث تقویت روحیه فرد و کاهش استرس و اضطراب روزمرگی می شود.

 

بدنسازی فیزیک

در رشته بدنسازی ،افراد به دنبال بیشترین افزایش حجم عضلات خود هستند و همین باعث می شود که اندام این افراد مقداری غیر طبیعی به نظر برسد و انگار عضلات بیش از حد معمول رشد کرده اند اما در این چند سال اخیر با روی آمدن بدنسازی فیزیک افراد زیادی در این رشته شرکت می کنند. در این رشته علاوه بر تقویت و رشد عضلات ، طبیعی بودن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

بدنسازی فیزیک

 

فیزیک کلاسیک( بادی کلاسیک) چیست ؟

این رشته چیزی بین پرورش اندام و رشته فیزیک می باشد با این تفاوت که باید تناسب اندام متناسب با قد و وزن صورت گیرد و داشتن عضلات درشت امتیازی نخواهد داشت و بیشترین امتیاز بر روی کشیدگی عضلات و کات عمقی می باشد.

 

فیزیک کلاسیک

 

بدنسازی طبیعی یا بدون مکمل چیست :

بدنسازی طبیعی یعنی فرد با استفاده از تمرینات سخت و تغذیه مناسب و بدون استفاده از داروهای مکمل و هورمونی، حجم عضلات خود را افزایش دهد که این امر در بازه زمانی طولانی امکان پذیر است و نیاز به صبوری دارد.
متاسفانه افراد زیادی بعد از ورود به باشگاه تحت تاثیر حرفای اطرافیان قرار می گیرند و میخواهند در مدت زمان اندکی به فرم ایده آل خود برسند و مصرف داروهای استروئیدی و هورمونی را شروع میکنند.

عضله سازی طبیعی چقدر زمان میبرد ؟

مدت زمان عضله سازی طبیعی به عوامل مختلفی بستگی دارد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است و هر شخصی ظرفیت بدنش با دیگری فرق دارد.
به طور کلی برای عضله سازی حداقل 6 ماه تمرین مداوم و سخت لازم است که در این مدت چیزی حدود 2 تا 5 کیلوگرم عضله ساخته می شود.

نقش تغذیه در بدنسازی طبیعی :

در بدنسازی طبیعی چون از داروهای مکمل استفاده نمی شود پس تغذیه سالم و کامل نقش مهمی دارد و ورزشکار باید تمام مواد مورد نیاز بدن خود را از مواد طبیعی مثل تخم مرغ، گوشت، مرغ، ماهی ، میوه جات و سبزیجات و ... بدست آورد.

 

بدنسازی طبیعی

 

عضله سازی با مصرف مکمل:

عده ای معتقدند که عضله سازی باید حتما به روش طبیعی و با تمرینات سخت ایجاد شود اما دسته ای دیگر بر این باورند که باید در کنار تمرینات از مکمل های پروتئینی نیز استفاده کنند که سریع تر به حجم دلخواه خود برسند.
برخی از بدنسازان با مصرف مکمل ها و داروهای هورمونی میزان تستوسترون خود را افزایش میدهند که همین امر باعث افزایش حجم عضلات در مدت زمان کوتاهی می شود.
این مکمل ها انرژی فرد را حین تمرین افزایش می دهد و باعث می شود فرد مدت زمان بیشتری به تمرین بپردازد.

عوارض استفاده از مکمل های بدنسازی :

مکمل ها اگر زیر نظر مربی در زمان معین و به مقدار مناسب مصرف شود عوارض چندانی نخواهد داشت اما مصرف خودسرانه می تواند عوارض جبران ناپذیری همچون مرگ را در پی خواهد داشت.
هنگام خرید این مکمل ها بسیار دقت کنید و از فروشگاه های مطمعن خرید کنید چون موارد تقلبی و فیک در بازار بسیار زیاد شده است.

 

بدنسازی

 

بدنسازی بانوان :

بسیاری از بانوان همانند آقایان به دنبال هیکلی با ماهیچه های حجیم هستند و به این رشته ورزشی ورود می کنند. باید بدانید که در مردان به علت داشتن هورمون مردانه (تستوسترون ) ماهیچه ها با سرعت بیشتری حجیم می شوند اما در خانم ها مقدار این هورمون بسیار اندک است و خانم هایی که وارد این رشته می شوند به ناچار مجبور به استفاده از این هورمون می شوند تا بتوانند در مدت زمان کمتری به اندام دلخواه خود برسند.

مدت زمان تاثیر بدنسازی بانوان :

عوامل زیادی از جمله ژنتیک ، سن ، تغذیه ، خواب و میزان وزن بر مدت زمان رسیدن به تناسب اندام دخیل هستند اما باید بدانید که بدنسازی ورزشی مداوم است و اگر بعد از مدتی رها شود ، ماهیچه ها سفتی خود را از دست می دهند و چربی اضافه جای آن را میگیرد.

 

بدنسازی بانوان

 

بدنسازی در خانه یا باشگاه ؟

بسیاری از افراد برای رفتن به باشگاه ممکن است دچار مشکل باشند پس ترجیح می دهند در خانه بدنسازی را شروع کنند. با تعدادی وسایل و ابزار ساده مثل دمبل می توان در خانه شروع به تمرین کرد که هزینه کمتری نیز نسبت به باشگاه دارد اما باید این را در نظر بگیرید که بعضی حرکات و تمرینات فقط با دستگاه های بزرگ و باشگاه هایی امکان پذیز است و همچنین در باشگاه مربی در کنار شما حضور دارد و مرتبا به شما می گوید که کدام حرکت درست است و باید چند ست کار شود و ممکن است یک حرکت اشتباه در خانه باعث آسیب به عضله و ماهیچه شما شود.

 

بدنسازی در خانه

 

ویژگی باشگاه بدنسازی خوب :

- تنوع دستگاه :اولین و مهم ترین چیزی که در هر باشگاه ورزشی و بدنسازی مد نظر است، تنوع وسایل و دستگاه های مختلف برای هر رشته ورزشی می باشد .
- مربی باتجربه : یک باشگاه خوب با داشتن مربی های مجرب و با حوصله شناخته می شود و شما در کنار این مربی ها می توانید به درستی به اهدافتان برسید.
- محل باشگاه : در انتخاب باشگاه مناسب باید مسیرتان را نیز در نظر بگیرید که برای رفت و آمد دچار مشکل نشوید.
- هزینه ثبتنام : هزینه های باشگاه ها با هم متفاوت هستند شما باید اول باید از چند باشگاه تحقیق کنید و بعد متناسب با شرایط مالی خود یکی را انتخاب کنید.
- بهداشت باشگاه: نظافت و تمیزی محیط باشگاه جز فاکتورهای مهم یک باشگاه خوب می باشد.کارکنان باشگاه باید بعد از هر بار استفاده از دستگاه ها توسط مشتری آنها را ضدعفونی و تمیز کنند.

 

 

باشگاه بدنسازی

 

 

 

 برای مشاهده لیست بهترین باشگاه بدنسازی بانوان همدان اینجا کلیک کنید.

 برای مشاهده لیست بهترین باشگاه بدنسازی بانوان یزد اینجا کلیک کنید.

 برای مشاهده لیست بهترین باشگاه بدنسازی بانوان بندرعباس اینجا کلیک کنید.

 

تمام حقوق مادی و معنوی برای بیلبورد 24 محفوظ می باشد