موسسه-گاما.webp

موسسه گاما : آموزشگاه برگزیده سال ۱۴۰۲

لیست بهترین آموزشگاه رانندگی همدان


لیست-بهترین-آموزشگاه-رانندگی-همدان
در این مقاله چه خواهیم گفت... [ نمایش سر فصل ها ... ]

لیست بهترین آموزشگاه های رانندگی همدان به همراه شماره تماس و آدرس برای شما عزیزان در جدول زیر جمع آوری شده است همچنین آموزشگاه های وی آی پی را قبل از جدول می توانید مشاهده بفرمایید.

لیست بهترین آموزشگاه رانندگی همدان تلفن و آدرس

نام مجموعه شماره تماس آدرس
آموزشگاه رانندگی حمایت08138218162همدان، چهارراه سعيديه، جنب مجتمع آموزشی خواجه نصير
آموزشگاه رانندگی تعاون08134239393همدان، سه راه جانبازان، جنب باغ ایرانی
آموزشگاه رانندگی باباطاهر08134295593همدان- شهرک مدنی- پارک آزادگان

وب سایت بیلبورد 24 لیست بهترین آموزشگاه رانندگی همدان را برای شما به همراه تلفن و آدرس فراهم کرده است جهت دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

اهمیت یادگیری رانندگی در دو دهه اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است. در واقع می توان گفت به دلیل افزایش تولید خودرو و همچنین استقلال فردی تمایل افراد برای یادگیری این مهارت بیشتر شده است. بسیاری از افراد بدون رفتن به آموزشگاه رانندگی توسط اطرافیانشان آموزش می بینند و بدون داشتن گواهینامه شروع به رانندگی می کنند. این کار ممکن است برای شما و افراد جامعه عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. بهترین راه ثبت نام در یک آموزشگاه رانندگی می باشد.

 

 آموزشگاه رانندگی

آموزشگاه های رانندگی با داشتن مجوز از راهنمایی و رانندگی می توانند فعالیت کنند. این آموزشگاه ها موظف اند با برگزاری کلاس های تئوری و عملی توسط مربیان توانمند و با تجربه، این مهارت را به بهترین شکل به هنرجویان آموزش دهند. به دلیل افزایش تصادفات در چند سال اخیر در ایران، آموزشگاه های رانندگی خیلی سختگیرانه تر از قبل عمل می کنند. به همین منظور برای انتخاب آموزشگاه مورد نظر خود، نزدیکی آموزشگاه به محل سکونت تان را در اولویت قرار دهید تا برای حضور در کلاس ها دچار مشکل نشوید.

 

آموزشگاه رانندگی

 

 

مدارک لازم جهت ثبتنام در آموزشگاه رانندگی

همانطور که در بالا اشاره کردیم در ابتدا آموزشگاهی را انتخاب کنید به منزل شما نزدیک باشد تا بتوانید سر وقت در کلاس ها حاضر شوید.

- داشتن حداقل سن 18 سال تمام

- داشتن برگه آزمایش گروه خونی

- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

- گواهی سلامت از چشم پزشکی

- واریز هزینه کلاس ها

 

جلسات آموزش آیین نامه رانندگی

کلاس های آموزشی در آموزشگاه های رانندگی به دو دسته تئوری و عملی تقسیم می شوند. کلاس های تئوری شامل آموزش آیین نامه رانندگی می باشد. کتاب آیین نامه رانندگی شامل تمامی قوانین رانندگی، حق تقدم ها، آشنایی با تابلوهای رانندگی و... می باشد. تعداد جلسات آموزش آیین نامه 8 جلسه می باشد. حضور در این کلاس ها اجباری می باشد و اگر به هر دلیلی موفق به حضور در جلسه اول نشدید، آن دوره را به طور کامل از دست می دهید و باید منتظر برگزاری کلاس ها در تایم جدید بمانید. در پایان جلسات آموزشی آزمون کتبی گرفته می شود که حداقل نمره قبولی این آزمون از 30 نمره، 26 می باشد.

 

آیین نامه رانندگی

 

 

جلسات آموزش عملی رانندگی

برای این منظور 12 جلسه در نظر گرفته شده و حضور در تمامی جلسات الزامی می باشد در غیر این صورت اجازه حضور در آزمون عملی را نخواهید داشت. بعد از اتمام 12 جلسه چنانچه احساس کردید هنوز نیاز به آموزش و تمرین بیشتری دارید باید برای هر جلسه آموزش هزینه مازاد بر هزینه اولیه ثبتنام پرداخت کنید. همه آموزشگاه های رانندگی مربی زن و مرد دارند و شما مختارید که خودتان مربی مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر خانم هستید و می خواهید که که مربی آقا به شما آموزش دهد باید در تمامی جلسات آموزش عملی شخصی با حداقل سن 18 سال با خود به همراه ببرید. در پایان کلاس های عملی می توانید در آزمون عملی شرکت کنید.

 

 

آموزشگاه رانندگی- آزمون عملی رانندگی

 

 

انواع گواهی نامه رانندگی

گواهی نامه رانندگی به سه دسته پایه 1 و پایه 2 و پایه 3 تقسیم می شوند که برای اخذ هر کدام شرایط و ضوابطی تعیین شده است.

 

گواهی نامه پایه 1 = پ 1

برای رانندگی با کامیون با وزن بیش از 6 تن و رانندگی با اتوبوس با بیش از 26 نفر سرنشین، گرفتن گواهی نامه پایه 1 الزامی است. از جمله شرایط اخذ این نوع گواهی نامه داشتن حداقل سن 25 سال است. همچنین باید حداقل دو سال از گرفتن گواهی نامه پایه 2  گذشته باشد. داشتن گواهی سلامت روحی و روانی و آزمایش عدم اعتیاد و کسب نمره قولی در آزمون عملی از شرایط این گواهی نامه می باشد.

 

گواهی نامه پایه 1

 

 

گواهی نامه پایه 2 = ب 2

برای گرفتن گواهی نامه پایه 2 داشتن حداقل سن 23 سال الزامی است و همچنین باید مدت 2 سال از گرفتن گواهی نامه پایه 3 گذشته باشد. داشتن سلامت روحی و روانی و آزمایش عدم اعتیاد و گذراندن کلاس های آموزشی و قبولی در آزمون از شرایط اخذ گواهی نامه پایه 2 می باشد. با داشتن این گواهی نامه رانندگی کامیون با حداکثر بار 6 تن و اتوبوس با حداکثر مسافر 26 نفر مجاز می باشد.

 

گواهی نامه پایه دو

 

 

گواهی نامه پایه 3 = ب 1

داشتن حداقل سن 18 سال و همچنین گذراندن دوره های تئوری و عملی در آموزشگاه های رانندگی و قبولی در آزمون برای گرفتن این گواهی نامه الزامی است. رانندگی با خودرو حداقل 9 نفر سرنشین و حداکثر وزن 5/3 تن مجاز می باشد. با این گواهی نامه به مدت یک سال رانندگی در جاده های بیرون شهری غیر مجاز می باشد.

 

 

گواهی نامه پایه 3

 

 

گواهی نامه موتور

داشتن حداقل سن 18 سال و شرکت در کلاس های آموزشی و قبولی در آزمون با موتور 200 سی سی الزامی می باشد.

 

گواهی نامه موتور

 

 

گواهی نامه رانندگی چند سال اعتبار دارد؟

اعتبار گواهی نامه از زمان صدور به مدت 10 سال می باشد که فرد باید بعد از این مدت باید سلامت روحی و جسمی فرد مورد تایید قرار بگیرد. البته اعتبار گواهی نامه برای افراد بالای 70 سال به مدت 5 سال می باشد و هر 5 سال باید فرد از لحاظ جسمی و روحی مورد تایید قرار بگیرد.

 

 

لیست بهترین آموزشگاه رانندگی تبریز

لیست بهترین آموزشگاه رانندگی اصفهان

لیست بهترین آموزشگاه رانندگی مشهد

 

 

تمام حقوق مادی و معنوی برای بیلبورد 24 محفوظ می باشد